Ķīniešu astronaute izgājusi atklātā kosmosā, būvēs kosmosa staciju

Ķīna nosūtījusi kosmosā trīs astronautu komandu Tjangongas Kosmosa stacijas būvniecībai. Komandā ir divi vīrieši un viena sieviete – pirmā ķīniete, kura izgājusi atklātā kosmosā, vēsta Kataras ziņu aģentūra Al Jazeera.

Pekinā, Ķīnas Astronautikas aģentūra pirmdien, 8.novembrī, paziņojusi, ka astronaute Vanga Japinga, kura oktobrī kopā ar kolēģiem devusies sešus mēnešus ilgā ekspedīcijā, ir uz sešām stundām izgājusi kosmosā. Kopā ar astronautu Žaju Žigangu viņa uz šo laiku atstājusi Tjangongas Kosmosa stacijas galveno bloku, lai no ārpuses uzstādītu aprīkojumu un veiktu tehniskas pārbaudes.

Lasiet arī: Ķīnas cietumā ir apdraudēta Uhaņas Covid-19 dokumentētājas dzīvība

«Šī ir gaisa kuģa Šendžou-13 apkalpes pirmā darbība kosmosā un arī Ķīnas kosmosa vēsturē pirmā sievietes kosmonautes iziešana kosmosā,» informējusi Ķīnas Astronautikas aģentūra.

Tjangongas Kosmosa stacijas būvniecība ietilpst Ķīnas plānos kļūt par pasaulē vadošo kosmosa izpētes valsti. Kosmosa stacijas galvenais bloks iegājis Zemes orbītā iepriekš 2021.gadā un plānots, ka Tjangongas Kosmosa stacija sāks darboties līdz 2022.gadam 41 gadu vecās Vangas Japingas un divu viņas kolēģu pūliņu rezultātā, vēsta Kataras ziņu aģentūra Al Jazeera.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas