Kipra anulēs «notirgotās» pases 26 ārvalstu investoriem

Kipras valdība ir nolēmusi anulēt pases, ko Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts ir piešķīrusi 26 bagātiem ārvalstu investoriem un to ģimenes locekļiem. Starp nežēlastībā kritušiem visvairāk ir Krievijas pilsoņi.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, par Kipras valdības lēmumu ceturtdien, 7.novembrī, paziņojis iekšlietu ministrs Konstantīns Petrids. Viņš gan nav nosaucis iesaistīto personu vārdus. Ministrs skaidrojis, ka valsts «kļūdījusies, neieviešot kritērijus, piemēram, attiecībā uz riskantām personām».

Mediji vēsta, ka Kipras pases ir anulētas deviņiem Krievijas, astoņiem Kambodžas, pieciem Ķīnas pilsoņiem un arī citu valstu pārstāvjiem no Āzijas un Āfrikas.

Kipra joprojām piedāvā tās pilsonību, kas ir arī ES pilsonība, apmaiņā pret ieguldījumiem, kuru vērtība ir, sākot no diviem miljoniem eiro. Līdzīgus darījumus ar pilsonību piedāvā arī Malta un Bulgārija.

ES 2019.gada janvārī aicinājusi pastiprināt to trešo valstu pilsoņu pārbaudīšanu, kuri vēlas iegūt pilsonību apmaiņā pret ieguldījumiem, un arī kopumā kritizējusi dalībvalstu centienus šādi piesaistīt investīcijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas