Kirkups: Baltijas valstu ekonomiskā vide joprojām ir izaicinoša

Roberts Kirkups

AS Ventspils nafta meitas uzņēmums SIA Ventspils nafta termināls šā gada pirmajā ceturksnī pārkrāvis 2,7 miljonus tonnu naftas produktu, savukārt SIA LatRosTrans transportējis 1,6 miljonus tonnu.

AS Ventspils nafta grupas uzņēmumu vadība norāda, ka transportētie apjomi atbilst līdzšinējām prognozēm. «Tā kā Baltijas valstu ekonomiskā vide joprojām ir izaicinoša, grupas uzņēmumi ir piesardzīgi par šogad sasniedzamajiem naftas un tās produktu transportēšanas apjomiem. Mēs turpinām optimizēt izmaksas, lai varētu sekmīgi konkurēt esošajā ekonomiskajā situācijā. Taču investīcijām labvēlīgas biznesa vides nodrošināšanai Latvijā ir nepieciešams lielāks atbalsts no transporta sektora regulējošajām iestādēm, piemēram, izsniedzot darbības attīstībai nepieciešamās atļaujas,» uzsver AS Ventspils nafta valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

Martā SIA Ventspils nafta termināls pārkrāva 993 tūkstošus tonnu, savukārt SIA LatRosTrans transportēja 547 tūkstošus tonnu naftas produktu, sasniedzot vēsturisku transportēšanas apjomu. Kopš 1994. gada SIA LatRosTrans pa cauruļvadu sistēmu Latvijas Republikas teritorijā līdz Ventspils ostai ir transportējis vairāk nekā 100 000 000 tonnu Krievijas un Baltkrievijas ražotāju naftas produktu.

AS Ventspils nafta ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā un darbojas naftas produktu transportēšanas, pārkraušanas, uzglabāšanas un kuģošanas jomā. AS Ventspils nafta pieder 51% SIA Ventspils nafta termināls, kas ir lielākais naftas un naftas produktu termināls Baltijā; 66% SIA LatRosTrans, kas ir vienīgais naftas un naftas produktu transportēšanas uzņēmums, kas nodrošina dīzeļdegvielas transportēšanu pa maģistrālo cauruļvadu no Baltkrievijas robežas līdz Ventspilij; 49,94% AS Latvijas kuģniecība, kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un handy tankkuģu segmentos pasaulē.

Vitol grupai pieder 100% AS Ventspils nafta akcijas.

Ref: 102.000.102.12404

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas