Ķirurģe Austrijā sodīta par nepareizās kājas amputāciju

Tiesa Austrijā piespriedusi naudassodu 2 700 eiro apmērā kādai ķirurģei, kura kļūdījusies amputācijas operācijā, pacientam nogriežot nepareizo kāju, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kā trešdien, 1.decembrī, pavēstījusi Lincas pilsētas tiesas pārstāve, operācija veikta 2021.gada maijā klīnikā Fraištates pilsētā, un pacients bijis kāds 82 gadus vecs vīrietis.

Lasiet arī: EK galva aicina apsvērt obligātu vakcināciju

Apsūdzētā, kāda 43 gadus veca ķirurģe, tiesai skaidrojusi, ka šādi rīkojusies cilvēciskas kļūdas dēļ. Pēc ķirurģes teiktā, kļūda pieļauta klīnikas operācijas zāles kolēģu savstarpējā saziņā. Tiesa bijusi citās domās un atzinusi sievieti par vainīgu rupjā nolaidībā, sodīdama viņu ar 2 700 eiro lielu naudassodu, no kura puse piespriesta nosacīti.

Cietušais pacients nomiris vēl pirms lieta nonākusi tiesā. Pēc tiesas sprieduma, cietušā atraitnei jāsaņem 5 000 eiro liela kompensācija par nodarītajiem zaudējumiem. Vainīgā tikmēr pārcelta uz citu klīniku un var spriedumu pārsūdzēt. Kļūdainās amputācijas klīnikas vadība savukārt pavēstījusi, ka ir «sīki izpētījusi šīs medicīniskās kļūdas cēloņus un apstākļus», kā arī pārrunājusi to ar darbiniekiem un veikusi vajadzīgo apmācību darbu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas