Ķīšezerā noskaidros Pasaules un Eiropas jauniešu čempionus ledusburāšanā

Pasaules un Eiropas jaunie ledusburātāji no 17. līdz 22.februārim uz Ķīšezera ledus sacentīsies par Pasaules un Eiropas čempionu tituliem ledus burāšanā.

Šobrīd sacensībām jau ir pieteikušies 82 dalībnieki, portālu BNN informē organizatori.

Šajās sacensībās čempionu tituli tiks izcīnīti divās ledusjahtu klasēs – līdz piecpadsmit gadus jauniem burātājiem paredzētajā ledusjahtu klasē Ice Optimist un līdz divdesmit vienu gadu jauniem ledusburātājiem paredzētajā ledusburātāju klasē DN Junior. Atsevišķi abās ledusjahtu klasēs tiks vērtētas arī jaunās burātājas.

Plašajā dalībnieku pieteikumu sarakstā visvairāk dominē pēdējo gadu ledusburāšanas lielvalsts Polijas jauno burātāju vārdi. Savukārt Latviju šajās sacensībās gatavojas pārstāvēt desmit ledusburātāji.

«Šobrīd Ķīšezera ledus ir ļoti labā stāvoklī un nekas neliecina, ka sacensību rīkošana varētu neizdoties. Ledus biezums ir vairāk nekā pietiekams drošai sacensību rīkošanai un plānā ūdens kārta virs ledus nav traucēklis. Ledusburāšanas sacensībām vairāk traucētu sniega kārta,» bažas kliedē sacensību galvenais organizators un ledusburātājs Madars Alviķis.

Pirmajās sacensību dienās Ķīšezerā notiks treniņi, bet 19.februārī pulksten 10:00 notiks sacensību atklāšanas ceremonija. Turpmākajās dienās notiks tikai sacensību braucieni. Kopumā sacensībām ir rezervētas četras dienas no 19. līdz 22.februārim.

102.000.102.6644

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas