Klaipēda iztērē 461 000 eiro un saņem ieteikumu neieviest tramvajus

Klaipēdas skats

Lietuvas ostas pilsēta Klaipēda dārgi samaksājusi par sabiedriskā transporta attīstības pētījumu, kur secināts, ka pilsētai nebūtu pamatoti ieviest tramvaju tīklu. Eiropas Investīciju bankas apmaksātais pētījums maksājis 461 000 eiro, raksta LRT.

Pētījums par transporta plūsmām un iespējamu sabiedriskā transporta attīstību Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā izraisījis neizprati par tēriņu lietderību, jo daudziem secinājums par tramvaja nepamatotību šķitis pašsaprotams, tā pirmdien, 24.februārī, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Sabiedriskā transporta speciālisti, kuri labi pārzina Klaipēdas pilsētu, būtu devuši šādu pašu ieteikumu uz daudz vienkāršākiem nosacījumiem,» komentē Klaipēdas pašvaldības vadītājs Gintars Nenišks (Gintaras Neniškis). Lai arī viņš uzskata pētījumu par nelietderīgu, Nenišks uzsver, ka viņa administrācijai tas nācis mantojumā no pilsētas iepriekšējās vadības.

Ar Eiropas Investīciju banku noslēgtā vienošanās paredz, ka Klaipēdas pilsētai ir jāiegulda summa, kas desmitkārt pārsniedz pētījuma cenu, lai izveidotu klimatam draudzīgu sabiedriskā transporta tīklu. Pretējā gadījumā saņemtā mērķdotācija pilsētai būtu jāatmaksā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1142400/lithuanian-town-spends-eur461-000-to-be-told-it-doesn-t-need-trams

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas