ANO klimata konference: Ja nerīkosimies, mūsu civilizāciju sabrukums ir tuvu

Britu dabas zinātnieks sers Deivids Etenboro

«Pašlaik mēs saskaramies ar globāla mēroga, cilvēka izraisītu katastrofu. Tas ir mūsu lielākais apdraudējums pēdējos vairākos tūkstošos gadu,» tā ANO Klimata pārmaiņu konferencē pirmdien norādījis britu dabas zinātnieks sers Deivids Etenboro (David Attenborough).

Kā ziņo BBC, pirmdien, 3.decembrī, dabas zinātnieks, kurš arī veidojis daudz dokumentālās filmas par dabu, sadarbojoties ar šo britu raidorganizāciju, brīdinājis: «Ja nerīkosimies, tad pie apvāršņa ir redzams mūsu civilizāciju sabrukums un arī tas, kā izmirst lielākā daļa no dzīvās dabas».

92 gadus vecajam zinātniekam COP24 konferences delegātu vidū ir piešķirts īpašs «cilvēku krēsls», kas simbolizē to, ka seram Etenboro ir uzdots konferencē, kur vairums dalībnieku ir dažādu valstu un organizāciju amatpersonas, pārstāvēt vienkāršos cilvēkus.

Polijā notiekošās konferences atklāšanas uzrunā situācijas nopietnību skaidrojis arī ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (António Guterres): «Saskaņā ar Pasaules Meteoroloģijas organizācijas datiem, meteoroloģisko mērījumu vēsturē 20 siltākie gadi bijuši pēdējie 20 gadi, no kuriem četri vissiltākie bijuši pēdējos četros gados. Oglekļa dioksīda koncentrācija [mūsu planētā] ir augstākā, kāda tā bijusi pēdējos trijos miljonos gadu. Emisiju apjoms pasaulē atkal pieaug».

Katovices pilsētā notiekošās konferences mērķis ir pārliecināt pasaules valstu valdības rīkoties strauji, lai samazinātu siltumnīcefektu veidojošo gāzu izplūšanu Zemes atmosfērā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas