KNAB 10 000 eiro kukuļošanas lietā aizturējis Eigimu

Rihards Eigims

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB)  lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu aizturējis bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu (Mūsu partija), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta Daugavpils vietējais portāls grani.lv, Daugavpils domē notikusi kratīšana, tostarp arī Eigima kabinetā.

Daugavpils portāls ziņo, ka nolūkā pārbaudīt saņemto informāciju ir izņemts Eigima dators un citi datu nesēji. Izmeklēšana notiek saistībā ar Daugavpils domes iepirkumiem. Šobrīd ir divi aizturētie, no kuriem viens ir Eigims.

Septembrī KNAB sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils pilsētas domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils pilsētas domes veiktajām iepirkumu procedūrām. Patlaban aizturētas divas personas un birojs šajā lietā šodien veic procesuālās darbības Daugavpils domē.

Izmeklēšanas interesēs detalizētu informāciju par kriminālprocesu birojs patlaban nevar sniegt. Tiklīdz tas būs iespējams, neapdraudot izmeklēšanu, KNAB sniegs papildu ziņas un skaidrojumu.

Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks un Eigima partijas biedrs Igors Prelatovs (Mūsu partija) aģentūrai LETA apgalvoja, ka viņš ir ticies ar KNAB darbiniekiem, kuri atbraukuši «apsveikt Ziemassvētkos», un parakstījis dokumentus par informācijas neizpaušanu, taču viņš nezinot, kas notiek Eigima bijušajā kabinetā. Pašam Prelatovam saistības ar kriminālprocesu neesot.

Pašu Eigimu domē Prelatovs šnav saticis. Arī cits avots domē aģentūrai LETA pauda, ka bijušo mēru domē nav redzējis, taču pie ēkas stāvot viņa automašīna.

Tikmēr Daugavpils pilsētas domes deputāts, bijušais mērs Andrejs Elksniņš Latvijas Radio apstiprinājis, ka KNAB aizturējis Eigimu.

KNAB atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, iekams tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas