KNAB aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Amantovu

Murjāņu sporta ģimnāzijas direktore Ingrīda Amantova

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ aizturējis Murjāņu sporta ģimnāzijas direktori Ingrīdu Amantovu.

Bijusī kamaniņu braucēja Amantova ir arī Ropažu novada domes deputāte. 

KNAB apliecināja, ka otrdien, 21.aprīlī, iepriekš sāktā kriminālprocesā veica neatliekamas procesuālās darbības un aizturēja vienu Murjāņu sporta ģimnāzijas amatpersonu.

Kriminālprocess sākts 15.aprīlī par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā un krāpšanas mēģinājumu. 

Pēc procesuālo darbību veikšanas amatpersonai piemērots aizdomās turētā statuss un ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, proti, aizliegums ieņemt noteiktu amatu un tuvoties noteiktām personām. 

Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB šobrīd nesniedz. KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Amantova  atzina, ka viņa tiešām tikusi aizturēta, taču viņa uzskata, ka tas ir pārpratums. Vaicāta, ar ko saistīta viņas aizturēšana, ģimnāzijas direktore teica, ka sīkākas detaļas pašlaik «negrib un nevar» atklāt.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norādīja, ka IZM šo informāciju uzzināja no medijiem, un šobrīd ministrijai ir grūti ko papildus komentēt. «Tiek gaidīta oficiālā informācija no KNAB un rīkosimies atbilstoši saņemtai informācijai un norādījumiem,» pauda ministrijā.

Tāpat IZM atklāja, ka Amantova kopš 2020.gada 18.aprīļa līdz 14.maijam atrodas atvaļinājumā un skolas direktora pienākumus pašlaik pilda direktora vietnieks sporta jomā Sergejs Čevers.

Ropažu novada pašvaldības Izpilddirektore Signe Grūbe apstiprināja, ka šonedēļ KNAB pārstāvji bija ieradušies Ropažu novada pašvaldībā. Uz jautājumu par to, vai KNAB interese par Amantovu varētu būt saistīta ar darbu domē, Grūbe norādīja, ka pašvaldība nekādus komentārus nevar sniegt, jo notiek izmeklēšanas darbības.

Amantovas amatpersonas deklarācija par 2019.gadu liecina, ka viņa ir arī sporta kluba Brīze valdes locekle, sporta kluba Ziemeļpols valdes locekle, Latvijas Olimpiešu kluba valdes locekle, Latvijas Sporta treneru asociācijas valdes locekle, V.Zozuļas Olimpiskā kluba valdes locekle, kā arī viņa saņem atalgojumu no Ropažu novada pašvaldības, bet kā asistente – Rīgas pilsētas pašvaldībā.

Amantovas kopējie ienākumi pērn bijuši aptuveni 40 000 eiro. Lielākoties viņa ienākumus guvusi par ģimnāzijas direktores amatu – 23 914,94 eiro, un par deputātes amatu Ropažu novada domē – 11 888,91 eiro.

Tāpat viņa saņēmusi 3 480 eiro no Latvijas Olimpiešu sociālā fonda, 332 eiro – no Latvijas Kamaniņu sporta federācijas un 402,95 eiro – no Rīgas pilsētas pašvaldības.

Viņas īpašumā ir dzīvoklis Rīgā, savukārt viņas valdījumā ir zeme Ropažu novadā un 2009.gada vieglā automašīna Volvo XC90. Tāpat viņai kopīpašumā pieder vēl kāds īpašums Rīgā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas