KNAB sācis 7 procesus par iespējamiem pārkāpumiem priekšvēlēšanu aģitācijā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc padziļinātas apstākļu noskaidrošanas sācis septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamām prettiesiskām darbībām priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, tostarp Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā un dienu pirms tās, informē birojā.

Priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, kas ilga no 7.jūlija līdz 29.augustam, KNAB kopumā saņēma vairāk nekā simts dažāda veida signālus par iespējamiem Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem.

KNAB saskatīja nepieciešamību veikt padziļinātu pārbaudi 45 gadījumos, no kuriem gandrīz puse saistīti ar aģitāciju internetā.

Septiņos gadījumos KNAB saredzēja pamatu uzsākt administratīvā pārkāpuma procesu. Lielākā daļa iespējamo pārkāpumu pieļauti t.s. klusajā periodā – Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu dienā vai dienu pirms tās, kad aģitācija ir aizliegta, norāda KNAB.

Minētie gadījumi saistīti ar apmaksātu priekšvēlēšanu aģitācijas izvietošanu sociālajos tīklos, preses izdevumu ar tajos izvietotu priekšvēlēšanu aģitāciju pieejamību tirdzniecības vietās, kā arī ar lietotnē WhatsApp un elektroniskajā pastā izsūtītiem aicinājumiem balsot.

Lasiet arī: CVK: Kopumā Rīgas domes vēlēšanās par nederīgām atzītas 847 aploksnes

Trīs gadījumos KNAB pārbaudi izbeidza, jo nekonstatēja pārkāpuma pazīmes. Pašlaik iestāde turpina padziļinātās pārbaudes un pamatotu aizdomu gadījumā lems par jaunu administratīvo pārkāpumu procesu uzsākšanu.

KNAB atgādina, ka lēmums par soda piemērošanu vai administratīvā pārkāpuma procesa izbeigšanu jāpieņem ne ilgāk kā četru mēnešu laikā no administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanas dienas. Par pieļautiem Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma pārkāpumiem fiziskām personām var tikt izteikts brīdinājums vai piemērots naudassods līdz 700 eiro, bet juridiskām personām – līdz 1 400 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas