bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 22.11.2019 | Vārda dienas: Aldis, Aldris, Alfons
LatviaLatvija

KNAB uzmanību piesaista vairākas dārgas, bet nedeklarētas Trukšņa mēbeles

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEW

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzmanību piesaistījušas vairākas dārgas mēbeles, kuras Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis esot iegādājies savām vajadzībām, iztērējot naudas summu, kas līdzvērtīga vai pat pārsniedz viņa oficiālo gada atalgojumu pašvaldībā, lai gan mēra valsts amatpersonas deklarācijā šādi pirkumi nav norādīti, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.

Kā izriet no KNAB dokumentiem, 2015.gada rudenī Truksnis savai jaunajai dzīvesvietai, ko krāvēji raksturojuši kā «ļoti lielu dzīvokli», iegādājies divas sofas Ashley par apmēram 1 814 eiro katru, kā arī vēl vienu šī paša zīmola sofu par 1393,38 eiro, galdu Ortanique par 317 eiro un bufeti Whitesburg par 388 eiro. Tāpat Jūrmalas mērs iegādājies trīsvietīgu dīvānu North Shore Dark Brown, par to skaidrā naudā samaksājot 2 195 eiro. Neko no šiem kopumā pietiekami dārgajiem pirkumiem Truksnis neesot oficiāli deklarējis.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka viens no pirkumiem ticis noformēts uz Trukšņa nu jau bijušās dzīvesbiedres Lolitas vārda, taču viņa pati KNAB to noliegusi. Izrādījies, ka Truksnis izmantojis sievas datus, lai «nomaskētu» paša vajadzībām veikto pirkumu, un par to liecinot arī fakts, ka preču piegādes dokumentos piegādes adreses vietā norādīts tieši viņa tālruņa numurs, noskaidrojis KNAB.

Kādu citu daudz vērtīgāku pirkumu Truksnis izdarījis 2016.gada pavasarī, no SIA Persian Ar iegādājoties paklāju par aptuveni 20 000 eiro. Jūrmalas mēra amatpersonas deklarācijā par 2016.gadu šāds pirkums neesot atrodams, taču KNAB konstatējis, ka dārgais paklājs 2016.gada 17.martā ticis piegādāts tieši uz domes priekšsēdētāja dzīvesvietu. Paklāja piegādātāji KNAB apliecinājuši, ka «paklāju veda uz Jūrmalu un pazemes stāvvietā, tas ir ēkā, kurā bija jānogādā paklājs, viņus sagaidīja vīrietis, vārdā Gatis, kuru pēc fotogrāfijām atpazina kā Gati Truksni».

Veicot kratīšanu Trukšņa dzīvesvietā, KNAB darbinieki tur atraduši vēl vienu paklāju, kura vērtība nav precīzi nav noskaidrota, taču KNAB konstatējis, ka šis paklājs iegādāts 2015.gada augustā tirdzniecības centrā Spice Home.

Latvijas Avīze norāda, ka no Trukšņa amatpersonas deklarācijas datiem par viņa oficiālajiem ienākumiem secināms, ka lielāko daļu no visa gada ienākumiem viņš iztērējis tikai paklāja iegādei vien, jo saskaņā ar deklarēto Truksnis Jūrmalas domē 2016.gadā atalgojumā saņēmis 35 094 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas ir nedaudz vairāk nekā 24 000 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Laikraksts norāda, ka tam nav izdevies noskaidrot, vai saistībā ar nepatiesu ziņu uzrādīšanu amatpersonas deklarācijā KNAB ir sācis atsevišķu kriminālprocesu vai arī nodevis šo lietu Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

TV3 raidījums Nekā personīga iepriekš vēstīja, ka, saskaņā ar KNAB atklāto, laikā no 2014.gada līdz 2016.gadam Trukšņa izdevumi ir grūti salāgojami ar domes priekšsēdētāja ienākumiem – viņš ceļojis uz Šveici, iegādājies 17 000 eiro vērtu paklāju un izdarījis citus apjomīgus pirkumus. Informāciju KNAB nodevis VID, kas veicis Trukšņa fiziskās personas auditu, vēstīja raidījums.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā KNAB lūdza Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Truksni un uzņēmēju Jūliju Krūmiņu par Zaļo un zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. No KNAB izplatītās infografikas noprotams, ka Truksnim rosināts apsūdzību uzrādīt ne tikai par partiju apvienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, bet arī par dokumentu viltošanu. KNAB piemin, ka šajā krimināllietā konstatēti arī iespējamie administratīvie pārkāpumi par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, valsts amatpersonai noteikto speciālo dāvanu pieņemšanas ierobežojumu neievērošanu, neatļautu narkotisko vielu glabāšanu, kā arī valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu.

Iespējamie likumpārkāpumi, kuros Truksnis iesaistīts, gan nav traucējuši viņam saglabāt Jūrmalas mēra amatu.


Pievienot komentāru

Lielbritānijai prognozē lejupslīdi arī organizēta Brexit gadījumā

Lielbritānijas iekšzemes kopprodukts 2020.gadā saruks par vienu procentu arī tad, ja valsts izvairīsies no izstāšanās no Eiropas Savienības bez savstarpēja nolīguma, tā aplēsusi Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija.

Lietuvā diskutē par valsts komercbankas izveidi

Lai risinātu situāciju ar konkurences trūkumu Lietuvas banku sektorā, valsts augstākajā līmenī atbalstu guvusi ideja par valsts komercbankas izveidi.

Veca mīlestība nerūs. Jauno Rīgas atkritumu apsaimniekošanas iepirkumu izsludina pēc iepriekšējiem noteikumiem

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir izsludinājis jaunu atklātu konkursu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, vienlaikus plānojot sarunu procedūru pakalpojuma nepārtrauktības nodrošināšanai līdz tā beigām.

Aktualizē Dzelzceļa pārvadājumu likumu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā, no tā svītrojot novecojušas tiesību normas.

Saeima nosoda Krievijas organizētās vēlēšanas anektētajā Krimā

Saeima pieņēmusi paziņojumu par Krievijas Federācijas organizētajām, tā dēvētajām vēlēšanām Krimas Autonomajā Republikā un Sevastopolē.

BATL valdes loceklis: Latvijai jāpiedāvā baltkrievu partneriem pievilcīgs darījums

«Jaunā likuma iecere par dzelzceļa pierobežas posma atvēršanu visiem dzelzceļa kravu pārvadātājiem ir spēcīgs signāls, lai stiprinātu Latvijas un Baltkrievijas sadarbību.»

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš būs pieci gadi

Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru termiņš turpmāk būs pieci gadi līdzšinējo sešu gadu vietā. To paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Latvijas Bankas likumā.

OECD Latvijai iesaka ieguldīt pētniecībā un attīstībā

Jaunākajā globālās ekonomikas apskatā OECD Latvijai ieteikusi investēt pētniecībā un attīstībā, lai turpinātu ekonomikas attīstību un veicinātu tās konkurētspēju.

Turpmāk kriminālprocesos iesaistītajiem būs jāpierāda mantas izcelsme

Saeima pieņēmusi grozījumus, kas paredz sekmēt efektīvāku finanšu un ekonomisko noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu.

Tiesa pārmetumos par Maxima traģēdijas lietas vilcināšanu saskata atsevišķu personu vēlmi vairot savu atpazīstamību

Tiesa noliedz atsevišķu personu publiski pausto kritiku par gauso Maxima traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt tiesas ieskatā šīs personas mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo personu rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Facebook, Google biznesa modeļi «apdraud cilvēktiesības», uzskata Amnesty International

Cilvēktiesību organizācija Amnesty International pētījumā secinājusi, ka interneta lieluzņēmumu Facebook un Google «uzņēmējdarbības modelis, kas balstīts uz izsekošanu» nav savienojams ar tiesībām uz privātumu.

Saeima pilnveido kārtību atlīdzības par darbspēju zaudējumu aprēķināšanai

Aprēķinot atlīdzību par darbspēju zaudējumu un apgādnieka zaudējumu, tiks izmantots ilgāks ienākumu gūšanas periods nekā patlaban, tādējādi precīzāk ļaujot aprēķināt negūto ienākumu aizvietojumu.

Pērn Latvijā izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauguši par 11,5%

Izdevumi slimības un veselības aprūpei pieauga par 20,2%, atbalstam ģimenei un bērniem – par 9,8%, bezdarbnieku atbalsta pasākumiem– par 9,7%.

Latvijas tiekšanās uz klimatneitralitāti varētu prasīt miljardiem eiro

Latvija vēl nav aplēsusi virzības uz klimatneitralitāti izmaksas, tomēr tās būs mērāmas miljardos eiro, atzinusi VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Pašvaldību reformas komisijā ievēl Dombravu, Valaini un Ašeradenu

Saeima ceturtdien, 21.novembrī, atbalstījusi Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sastāvu.

Igaunijā žurkas pārtrauc e-pakalpojumu pieejamību

Igaunijā, kas sevi pozicionē kā e-pārvaldības lielvalsts, teritorijā ap Tallinu neplānoti pārtraukta virknes e-pakalpojumu sniegšana. Incidenta iemesls bijis žurkas, kuras sabojājušas datu kabeli pazemē.

Vīķe-Freiberga: Šī Saeima nav vainīga pie iepriekšējā sasaukuma «dzeguzes olām»

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga uzskata, ka 13.Saeimas atlaišanai nav pamata.

Grieķija slēgs pārpildītas migrantu nometnes

Grieķijā pārpildītas atvērta tipa nometnes, kur mīt ap 33 000 patvēruma meklētāju, tiks slēgtas un aizstātas ar slēgtiem centriem, tā lēmusi Grieķijas valdība.

Ja Rīgas dome neatrisinās atkritumu apsaimniekošanas jautājumu, VARAM varētu rosināt tās atlaišanu

Ja Rīgas dome līdz 11.decembrim nebūs radusi risinājumu atkritumu apsaimniekošanas jomā, VARAM visticamāk iniciēs tās atlaišanu, teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

Saeima nosaka stingrākas prasības ĢMO kontrolei

Saeima galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu uzraudzībai un kontrolei.

Investējot 10 miljonus, Krustpils novadā atver finiera rūpnīcu

Investējot 10 miljonus eiro, Krustpils novadā darbu uzsākusi kokapstrādes rūpnīca AmberBirch, kur no vietējām izejvielām ražos tehnisko finieri.

Saeimas deputāti: bioekonomika ir būtisks Latvijas stratēģiskās attīstības virziens

Bioekonomika ir viens no galvenajiem Latvijas stratēģiskajiem attīstības virzieniem, un Nacionālajā attīstības plānā 2021.–2027.gadam ir jāietver bioekonomikai veltīta sadaļa.

Tiesa norāda uz Ryanair bagāžas maksas pārmērību

Eiropas lielākā lidsabiedrība Ryanair sodīta ar naudassodu, tiesai Spānijā secinot, ka maksas iekasēšana par rokasbagāžu ir pārmērīga. Tiesā vērsusies pasažiere, kurai lidsabiedrība likusi maksāt sodu par somas ņemšanu salonā, nepērkot tai īpašu biļeti.

Cērps: Latvijas Bankas prioritātei jābūt finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanai

Latvijas Bankas būtiskākajai prioritātei ir jābūt atbildībai par finanšu sistēmas stabilitātes nodrošināšanu, izteicies potenciālais Latvijas Bankas prezidenta amata kandidāts, bijušais FKTK priekšsēdētājs Uldis Cērps.

Seržants, Šlāpins un vēl 15 pretendenti pieteikušies vakantajiem amatiem NEPLP

Konkursā uz NEPLP locekļa amatu kandidatūras pieteikuši kopskaitā 17 pretendenti, tai skaitā arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis un filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!