KNAB uzsācis kriminālprocesu par tirgošanos ar ietekmi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu, jo ir aizdomas, ka kāda persona prettiesiski izmantojusi Jūrmalas pilsētas domes amatpersonas darbību kāda cita uzņēmuma interesēs.

Izvērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rīcībā esošo informāciju, KNAB šī gada martā uzsāka kriminālprocesu par Krimināllikuma 326.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm.

Krimināllikuma 326.panta otrajā daļā teikts:

2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Izmeklēšanas laikā tiek iegūti un nostiprināti pierādījumi tam, ka privātpersona, iespējams, pieņēmusi mantisku labumu par to, ka izmantojot savu sociālo stāvokli prettiesiski ietekmējusi Jūrmalas pilsētas domes amatpersonas darbību nolūkā panākt SIA Jūrmalas siltums darījuma noslēgšanu kāda uzņēmuma interesēs.

Kriminālprocesā par aizdomās turētām atzītas trīs personas.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Kā vieno no galvenajām šī gada prioritātēm KNAB norādā korupcijas apkarošanu publisko personu institūcijās, tostarp, pašvaldību kapitālsabiedrībās, kas sniedz publiskos pakalpojumus vai realizē apjomīgus preču un pakalpojumu iepirkumus.

Apkarošanas birojs aicina iedzīvotājus un uzņēmējus, kuru rīcībā ir ziņas par prettiesiskas labumu pieprasīšanas gadījumiem, sniegt šo informāciju KNAB Ziņojumu centrā Brīvības ielā 104, Rīgā.

Piebilstot, ka anonimitāte ir garantēta.

Ref: 225.000.103.512

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas