KNAB Ventspilī dzīvokļu mājas pagrabā uzgājis pret opozīcijas deputātiem vērstā «melnā PR» avīžu sējumus

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 25.maijā aizliedzis turpmāku Ventspils pašvaldības iedzīvotājiem adresētā slēptās aģitācijas materiāla – avīzes veida izdevuma ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta – izplatīšanu. 

KNAB rīcībā nonāca informācija par Ventspilī izplatītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu, avīzes veida izdevumu ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta. Tā kā izdevums neatbilda likumā noteiktajiem priekšvēlēšanu aģitācijas noformēšanas kritērijiem, proti, izdevumam nebija norādīts nedz materiāla apmaksātājs, nedz tirāža, KNAB uzsāka resorisko pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem.

KNAB pārbaudes laikā noskaidroja aģitācijas veicēju, kas šobrīd definējams kā trešā, ar partijām nesaistīta persona, kā arī aptuveno materiāla tirāžu un izmaksas.

Šie fakti papildus norādīja uz iespējamību, ka aģitācijas veicējs varētu būt pārsniedzis maksimālo summu, kādu likums ļauj izlietot priekšvēlēšanu aģitācijai personām, kas nav saistītas ar partijām un to apvienībām, norāda KNAB.

Lasiet arī: KNAB tomēr sācis izmeklēt Ventspilī «melnā PR» anonīmās avīzes izdošanas apstākļus

25.maijā KNAB pieņēma lēmumu aizliegt izdevuma turpmāku izplatīšanu. KNAB darbību laikā iestāde noskaidroja izplatīšanai sagatavoto eksemplāru glabāšanas vietu un sadarbībā ar Valsts policiju daļu no izdevumiem izņēma no kādas daudzdzīvokļu mājas pagraba. KNAB turpinās veikt resorisko pārbaudi, tostarp lems par administratīvā soda piemērošanu par slēptās aģitācijas īstenošanu

vai kriminālprocesa uzsākšanu par iespējamu politisko partiju nelikumīgu finansēšanu.

KNAB pateicas aktīvajiem iedzīvotājiem par ziņošanu, kā arī Valsts policijai par sniegto atbalstu.

Jau vēstīts, ka priekšvēlēšanu laikā Ventspilī lielās tirāžās izdots anonīms preses izdevums, kurā sliktā gaismā parādīti Jaunās vienotības un Latvijas Reģionu apvienības saraksta kandidāti, savukārt – pozitīvi atspoguļots pašlaik apcietinājumā esošais domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas