KNAB «viesojies» pie Rīgas 1.slimnīcas valdes locekļa Sevastjanova

SIA Rīgas 1.slimnīca valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzsācis kriminālprocesu par SIA Rīgas 1.slimnīca amatpersonas un būvdarbu veicēja izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, ziņo KNAB.

Viens no aizturētajiem ir slimnīcas valdes loceklis Genādijs Sevastjanovs (Saskaņa), kurš ir arī Rīgas domes deputāts, vēsta Latvijas Radio.

Krimināllietas materiāli satur ziņas par to, ka SIA Rīgas 1.slimnīca amatpersona, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli, noslēdzot līgumus iepirkumos, un ka būvdarbu veicējs, iespējams, viltojis dokumentus par veiktajiem būvdarbiem.

Avoti Rīgas domē lēsa, ka, visticamāk, abi pārējie aizturētie ir slimnīcas iepirkumu vadības cilvēks un kādas būvniecības kompānijas pārstāvis.

Latvijas Radio ziņoja, ka ar Saskaņu saistītā slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina nav aizturēta.

Slimnīcas valdes loceklis Andrejs Pavārs Latvijas Televīzijai stāstīja, ka KNAB kriminālprocess varētu būt saistīts ar «kaut kādiem būvdarbiem, kas slēgti novembra sākumā un it kā atkārtots martā».

KNAB kopumā veicis 12 kratīšanas, tostarp Rīgas 1.slimnīcas valdes locekļu Genādija Sevastjanova, Andreja Pavāra un Natālijas Zlobinas darba vietās un mājās, vēsta portāls lsm.lv. Kratīšanu laikā izņemts apjomīgs daudzums dokumentu un datu nesēju, kuriem varētu būt pierādījumu nozīme kriminālprocesā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, par drošības līdzekļa piemērošanu procesa virzītājs lems 48 stundu laikā.

KNAB uzsver, ka koruptīvu noziedzīgu nodarījumu izskaušana valsts un pašvaldību institūciju veiktajos publiskajos iepirkumos ir viena no KNAB darbības prioritātēm, kam tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, īpaši veselības nozarē, būvniecības nozarē un iepirkumos Latvijas lielākajās pašvaldībās.

Krimināllietas izmeklēšana šobrīd ir sākuma stadijā. Detalizētāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu KNAB sniegs, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas