KNAB Zakatistovu lūdz apsūdzēt krāpšanā; politiķis vainu noliedz

Partijas KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs noliedz vainu saistībā ar iespējamo apsūdzību krāpšanā un vēlas iepazīties ar izveidojušos situāciju, trešdien, 10.aprīlī, žurnālistiem pauda politiķis.

Viņš norādīja, ka nav iesaistīts krāpšanā, paužot, ka ir tikušas sniegtas konsultācijas, bet sīkāk nestāstīja, ko tieši ir konsultējis. Politiķis gan norādīja, ka konsultācijas sniegtas starp divām privātam kompānijām. Viņš piebilda, ka Viesturs Tamužs sniegs plašākus komentārus, arī izstāstot situācijas kontekstu, kā šī lieta radusies. Viņš norādīja, ka Tamužs jau ir publiski skaidrojis šo situāciju.

No Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Tamuža sniegtās informācijas izriet, ka līgums par konsultācijām noslēgts starp Zakatistova uzņēmumu Per capita un kompāniju Eco Baltia, kurā Tamužs ir padomes priekšsēdētājs un 16,68% akciju īpašnieks. KNAB ieskatā nekādas konsultācijas Zakatistovs nav sniedzis.

Vaicāts, vai ir iepazinies ar lietu, politiķis norādīja, ka to «ļoti labi zinot». Viņš piebilda, ka dokumentos «partiju nelikumīga finansēšana vairāk neparādās».

KPV LV frakcijas vadītājs norādīja, ka atskaites par konsultācijām būs visiem pieejamas, kad lieta būs aizsūtīta uz kriminālvajāšanu. Politiķis solīja, ka pēc tam izstāstīs, kas ir noticis.

Deputāts prognozēja, ka KPV LV frakcija balsos par Zakatistova izdošanu kriminālvajāšanai, jo nebūtu pareizi Saeimai uzņemties tiesneša lomu. Parlamentārietis vēl domās, kā pats balsos šajā jautājumā.

Ja Zakatistovs izlemtu nolikt deputāta mandātu, nākamais sarakstā, kas varētu uz to pretendēt, ir Saldus novada pašvaldības darbinieks Edgars Kronbergs. Deputāts norādīja, ka situācija varētu būt mainījusies, bet iepriekš Kronbergs ir bijis KPV LV koalīcijas parlamentāriešu pusē.

Viņš norādīja, ka nav iesaistīts krāpšanā, paužot, ka ir tikušas sniegtas konsultācijas, bet sīkāk nestāstīja, ko tieši ir konsultējis.

Jautājumā par iespēju nolikt Saeimas deputāta mandātu izdošanas kriminālvajāšanai gadījumā Zakatistovs pauda, ka vēl apsvērs savas iespējas.

KNAB lūdzis prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka krāpšana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs, neminot personas vārdu, informēja KNAB.

KNAB vēl aizvien turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu iepriekš aizdomās turētā statuss bija piemērots 13.Saeimas deputātiem Artusam Kaimiņam (KPV LV). Iepriekš tāds statuss šajā lietā bija piemērots arī Zakatistovam un Tamužam.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šodien Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā apliecināja, ka izdalītajā kriminālprocesā joprojām notiek izmeklēšana pret “vēl vienu fizisku personu”. Neko plašāk par šo lietu Straume neminēja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas