Ko pēc veiksmes novēršanās darīs Lietuvas ilggadējais ārlietu ministrs?

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs

Centrāla figūra Lietuvas ārpolitikā pēdējos astoņus gadus bijis Lins Linkevičs (Linas Linkevičius). Nesenajās Seima velēšanās viņš kļuvis par redzamāko politiķi, kurš zaudējis sacensībā par ievēlēšanu parlamentā. Kā Linkevičs uz to skatās, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuvā aizvadītas Seima vēlēšanas. Divās vēlēšanu kārtās 11. un 25.oktobrī ārlietu ministra pārstāvētā Lietuvas Sociāldemokrātiskā darba partija nākamajā Seima sasaukumā ieguva trīs deputātu vietas. Nevienu no tām nesaņēma Linkevičs, kurš bija balotējies ārvalstīs dzīvojošo vēlētāju apgabalā.

Otrdien, 27.oktobrī, intervijā raidstacijai Žinių Radijas politiķis atbildējis uz jautājumu, vai ir saņēmis jaunus darba piedāvājumus. Atbilde bijusi: «Nē.»

«Politikā ir sarežģīti kaut ko plānot, jo viss var apgriezties kājām gaisā.

Šobrīd mēs darām savu darbu un tālāk jau redzēs,» sacījis Lietuvas ārlietu ministrs.

Linkevičs norādījis, ka viņa potenciālajam pēctecim būs jāstrādā ar starptautisko sabiedrību, kur pieaug spriedze.

«Situācija Baltkrievijā ir pilnīgi neatrisināta, un ir pilnīgs strupceļš, skatoties no valdības viedokļa,» viņš sacījis. «Turpinās agresija pret Ukrainu, nesamazinās spiediens pret Gruziju, karš starp Azerbaidžānu un Armēniju. (..) Mēs varētu nosaukt daudzas lietas. Visiem šiem konfliktiem ir vajadzīga uzmanība un [diplomātiskā] iesaiste.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1262365/lithuanian-fm-receives-no-job-offers-after-failing-to-secure-seat-in-elections

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas