Ko tie briti īsti grib? ES līderu komentāri par noraidīto Brexit vienošanos

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers

Paužot nožēlu par Lielbritānijas parlamenta lēmumu noraidīt līgumu par organizētu valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, tuvākās kaimiņvalstis un ES augstākās amatpersonas izteikušās, ka šobrīd galvenais ir pašiem britiem saprast, kādu turpmāko ceļu tie saskata.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, otrdien, 15.janvārī, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) brīdinājis, ka Lielbritānijai ir ļoti maz laika, lai vienotos par plānveida izstāšanos, nevis dramatisku «lēcienu nezināmajā».

«Es mudinu Lielbritāniju, cik vien iespējams ātri, precizēt savus nodomus. Laika gandrīz vairs nav. Ar šī vakara balsojumu ir pieaugusi iespēja, ka Lielbritānija izstājas haotiskā ceļā,» tā ES izpildvaras vadītājs Junkers.

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk) vedinājis domāt, ka ir citās domās un izvēlējies uzdot retorisku jautājumu.

«Ja nav iespējams vienoties un neviens negrib izstāšanos bez vienošanās, tad kurš galu galā būs tik drosmīgs pateikt, kāds ir vienīgais labais risinājums?», Tusks rakstījis Twitter vietnē.

Kaimiņvalstu nostāja

Īrijas valdība Dublinā birtu lēmumu novērtējusi gana pragmatiski un ir paudusi apņēmību sagatavoties sava tuvākā kaimiņa aiziešanai no ES bez vienošanās.

«Ar nožēlu jāteic, ka šī vakara balsojuma iznākums pastiprina nekontrolēta Breksita iespēju. Attiecīgi valdība turpinās intensīvi gatavoties šādam iznākumam».

Francijā tikmēr pastāv viedoklis, ka Brisele un Londona būs spiesta atrast kopsaucēju vismaz par izstāšanās pārejas periodu.

Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) vērtējis: «Spiediens galvenokārt ir uz birtiem. (..) Viņiem būs jādiskutē par pārejas periodu, jo briti nevar atļauties situāciju, ka lidmašīnas vairs nepaceļas vai neatgriežas mājās».

BNN jau vēstīja, ka otrdien, Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta ar 230 balsu pārsvaru noraidīja nolīgumu starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību, atbilstoši kuram īstenot plānveidīgu valsts izstāšanos no bloka, sākot no 2019.gada 29.marta.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas