Ko var mācīties no ārkārtas stāvokļa atkārtotas ieviešanas Hokaido, Japānā?

Japānas Hokaido salā ar pieciem miljoniem iedzīvotāju ir nācies atkārtoti ieviest ārkārtas stāvokli COVID-19 izplatības ierobežošanai pēc tam, kad salā ar jaunu spēku uzliesmojusi bīstamā vīrusa infekcija, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Hokaido ir Japānas otrā lielākā sala, kur dzīvo ap 5,3 miljoniem iedzīvotāju. Pirmo jaunā koronavīrusa uzliesmojumu tā piedzīvoja februārī, un, Hokaido varasiestādēm ieviešot ārkārtas situāciju un izsekojot un izolējot inficēto iedzīvotāju saskarsmes personas, inficēšanās temps tika būtiski samazināts.

Redzot situācijas uzlabošanos, 19.martā Hokaido atcēla ārkārtas stāvokli un pamazām atvēra skolas. Tomēr jau 26 dienas vēlāk salas varasiestādēm ir nācies atkārtoti ieviest ārkārtas stāvokli, jo pēdējās nedēļas laikā Hokaido ir apstiprināti 135 jauni inficēšanās gadījumi, turklāt nav pierādījumu, ka tie būtu Japānā ievesti no ārvalstīm, raksta BBC.

Lūgts komentēt uzliesmojuma atgriešanos, Londonas Karaļa Koledžas profesors Kindži Šibuja (Kenji Shibuya) secina: «Galvenais, ko varam mācīties no Hokaido, ir ka, pat tad, ja pirmajā reizē izdodas ierobežot vīrusa izplatību, ir sarežģīti izolēt vīrusa izplatības areālu un to noturēt ilgstoši.

Ja netiek paplašināts testēšanas apjoms, ir sarežģīti identificēt vīrusa transmisiju sabiedrībā un slimnīcās».

Ārkārtas stāvoklis visā Japānā ir ieviests ceturtdien, 16.aprīlī, ziņo BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas