Koalīcija neatbalsta ieteikumu pastiprināti pievērsties «Panamas dokumentu» lietai

Solvita Āboltiņa

Koalīcijā nav gūts atbalsts partijas Vienotības ierosinājumam pievērst pastiprinātu uzmanību «Panamas dokumentu» lietai, norāda politiskā spēka līdere Solvita Āboltiņa.

Pēc Āboltiņas domām ir jāmeklē veidi, kā šo pasaulē aktuālo jautājumu risināt Latvijā. «Mēs uzskatām, ka Finanšu ministrijai, kura ir atbildīga par nodokļu politiku Latvijā, ir valdībai jāsagatavo ziņojums par situāciju, kā tā dēvētajos «Panamas dokumentos» esošā informācija ietekmē Latviju,» intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja Āboltiņa.

Tāpat Āboltiņa piebilda, ka Vienotības kā koalīcijas partnera ierosinājums pagaidām nav guvis atbalstu un tikai ar laiku redzēs vai tas tiks realizēts.

Jau ziņots, ka no Panamas juridiskās firmas Mossack Fonseca datu centra nopludināti 11,5 miljoni nodokļu dokumentu, kuros redzams, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm. Dokumenti par slēptiem ofšoru darījumiem attiecas uz gandrīz 40 gadus ilgu periodu. Panamā bāzētajai firmai ir biroji vairāk nekā 35 valstīs.

«Panamas dokumentos» atrodami pazīstami Latvijas cilvēku vārdi, tostarp Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, uzņēmējs Ainārs Gulbis un viņa dēls tenisists Ernests Gulbis, lidsabiedrības airBaltic jaunais investors, vācu uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess, ēdināšanas uzņēmuma Lido dibinātājs Gunārs Ķirsons un citi, vēsta Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Informāciju par «Panamas dokumentiem» dažādām pētnieciskās žurnālistikas organizācijām jau pieprasījis arī Valsts ieņēmumu dienests un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis analizēt informāciju, kas izriet no tā dēvētajiem «Panamas dokumentiem».

Ref: 102.000.102.12421

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas