Koalīcijā nepastāv vienprātība jautājumā par enerģijas taupības pasākumu noteikšanu

Koalīcijas partneru vidū ir atšķirīgi viedokļi par vajadzību noteikt enerģijas taupības pasākumus valstī, liecina valdību veidojošo partiju pārstāvju sacītais.

Attīstībai/Par! (AP) Saeimas frakcijas deputāts Mārtiņš Bondars uzskata, ka vislabākā motivācija taupīt ir tirgus cena, jo tieši tās dēļ iedzīvotāji un uzņēmēji domā, kā ietaupīt līdzekļus. Vienlaikus valdībai ir jādomā par atbalsta pasākumiem, lai mazinātu inflācijas ietekmi ar fiskāliem instrumentiem, atzīmēja politiķis.

Arī Jaunās vienotības (JV) priekšsēdētāja Ainara Latkovska skatījumā augsto energoresursu cenu dēļ iedzīvotāji un uzņēmēji paši izskata iespējas, kā ietaupīt. Viņš atzīmēja, ka daudzi iedzīvotāji uzstāda saules paneļus, izvēlas jaunākas elektroierīces un veic citus pasākumus, lai ietaupītu resursus.

«Es nezinu, vai mēs varam līdzināties Spānijai, kur ziemas praktiski nav,» sacīja Latkovskis, minot, ka Latvija nevarēs ietaupīt energoresursus tādā līmenī, kā to var dienvidvalstis.

Latvijā ir bargākas ziemas nekā vidēji Eiropā, tāpēc būs auksti un būs vajadzīga apkure, pauda Latkovskis.

Savukārt Nacionālās apvienības (NA) deputāts Aleksandrs Kiršteins uzskata, ka valstij vajadzētu regulēt enerģijas taupīšanu, minot, ka jau pastāv regulējums, kas dzīvojamajām mājām piemēro energoefektivitātes prasības.

Konservatīvo frakcijas vadītājs Krišjānis Feldmans uzsver, ka valdībai un Ekonomikas ministrijai būtu jāpublisko aprēķini par dabasgāzes pietiekamību, kā arī nekavējoties jāsagatavo enerģijas taupīšanas plāns valsts iestādēs, pat ja šāds solis sagādātu neērtības.

Taupības plāns valsts iestādēs nāktu par labu dabasgāzes krājumu saglabāšanai mājsaimniecību vajadzībām, skaidro Feldmans.

Energokrīze skar visu Eiropu, piemēram, Spānijā, lai taupītu enerģiju, valdība noteikusi ierobežojumus apkurei, dzesēšanai un apgaismojumam.

Visās sabiedriskā sektora ēkās un tirdzniecības centros, kinoteātros, darba vietās, viesnīcās, stacijās un lidostās nebūs atļauts iestatīt termostatus zemāk par 27 grādiem pēc Celsija skalas vasarā un augstāka par 19 grādiem ziemā.

Lasiet arī: Sagatavoti atbalsta saņemšanas nosacījumi mājsaimniecībām energoresursu cenu kāpuma kompensācijai

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas