Koalīcijā panākta vienošanās par administratīvo reģionu izveidi

Koalīcijā konceptuāli panākta vienošanās par administratīvo reģionu izveidi, informē Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis Oskars Muksimovs.

Paredzēts, ka būs pieci administratīvie reģioni – Rīga, Vidzeme, Kurzeme, Latgale un Zemgale – un tie tiks izveidoti uz pašreizējo plānošanas reģionu bāzes. Mukovskis skaidro, ka administratīvo reģionu izveides mērķis ir līdzsvarot Latvijas reģionu attīstību, katram reģionam būs jāizstrādā attīstības plāns, uz kura pamata tiks piešķirts finansējums.

JKP ar administratīvo reģionu izveidi iecerējusi, ka tiks mazināta arī reģionu nevienlīdzība un tiks veicināta to attīstība.

Tāpat koalīcijā panākta vienošanās, ka administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ietvaros Rūjienas un Naukšēnu novadus pievienos Valmieras novadam.

«Beidzot panācām kopēju sapratni koalīcijā – Rūjiena un Naukšēni jāpievieno Valmierai. Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji bija savākuši 2 480 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam. Arī valmierieši atbalsta minēto novadu pievienošanu Valmierai. Mēs to nevaram ignorēt, un šādas izmaiņas ATR plānā ir loģiskas, racionāli pamatotas un sakrīt ar novadu iedzīvotāju vēlmēm,» skaidro Juris Jurašs (JKP) un uzsver, ka tiek domāts arī par Valkas novada jautājuma risināšanu.

Lasiet arī: Saeima konceptuāli atbalsta pašvaldību skaita samazināšanu

Jau vēstīts, ka valdība atbalstījusi līdzšinējo 119 pašvaldību skaitu samazināt līdz 39. Pašlaik likumprojekts atrodas Saeimā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas