Koalīcija vienojas šogad celt augstskolu pedagogu algas

Valdību veidojošās partijas vienojušās no šī gada 1.septembra celt augstskolu pedagogu algas, pirmdien, 17.augustā, pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem medijiem atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

«Esam vienojušies, ka rīt [18.augustā] valdības sēdē tiks pieņemts lēmums par augstskolu pedagogu algu paaugstinājumu no šī gada septembra,» teica politiķis.

Jaunās konservatīvās partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns papildināja, ka ir rasti līdzekļi pedagogu algu celšanai gan Izglītības un zinātnes ministrijas, gan arī Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas padotībā esošajām augstskolām.

Partijas KPV LV līderis Atis Zakatistovs gan piebilda, ka pagaidām līdzekļi rasti vien šim gadam.

Bordāns norādīja, ka ir panākta vienošanās par papildu nepieciešamajiem līdzekļiem pedagogu algām arī turpmākajos gados, šo jautājumu izskatot budžeta izskatīšanas procesā.

Kariņš gan akcentēja, ka par 2021.gada budžetu vēl nav pieņemti nekādi lēmumi un 18.augustā valdība lems par finansējumu šim gadam. Saistībā ar atalgojuma palielināšanu turpmākajos gados svarīgs ir jautājums par finansējuma avotu. Kā viens no tiem tiekot izskatīta efektīvāka esošo līdzekļu izmantošana.

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) iepriekš pauda gatavību rast 2020.gadam nepieciešamo finansējumu 383 777 eiro apmērā augstākās izglītības pedagogu darba samaksas paaugstināšanai, nodrošinot to no IZM piešķirtā budžeta.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojās iziet protesta akcijā, pieprasot celt augstskolu mācībspēku atalgojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas