Kodu karšu lietotāju skaits samazinās visā Baltijā; Igaunijā tās vairs neizmanto

Kopš visā Baltijā kā alternatīva kodu kartēm tiek piedāvāti mūsdienīgāki autorizācijas līdzekļi, kodu karšu lietotāju skaits strauji samazinās. Uz marta beigām kodu kartes, lai autorizētos internetbankā, izmantoja 33% aktīvo internetbankas lietotāju Lietuvā un 25% – Latvijā. Savukārt Igaunijā pēdējo divu mēnešu laikā kodu kartes autorizācijai internetbankā vairs neizmanto vispār, informē SEB bankā.

«Kodu karšu aizvietošana visā Baltijā notiek pakāpeniski, un ātrums atkarīgs no klientu digitālajiem ieradumiem, kā arī citu alternatīvu pieejamības. Piemēram, Igaunijā viens no populārākiem autorizācijas līdzekļiem vienmēr ir bijusi ID karte, līdz ar to kodu karšu lietotāju īpatsvars tur vienmēr bijis mazāks, nekā citās Baltijas valstīs. Latvijā un Lietuvā kodu karšu aizvietošana prasa vairāk laikā, bet arī šajās valstīs karšu lietotāju skaits samazinās,» atzīmē SEB bankas digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs.

Jāatgādina, ka, apvienojot vienā viedtālrunī SEB bankas mobilo lietotni un Smart-ID, klienti var brīvi veikt darījumus, pārskaitīt un pieprasīt naudu, maksāt par dažādiem pakalpojumiem, sekot līdzi saviem tēriņiem, iepirkties tiešsaistē vai pat pieteikties jauniem bankas pakalpojumiem, atrodoties jebkurā vietā.

Šobrīd Igaunijā lielākā daļa SEB bankas klientu (39%) autorizācijai internetbankā izmanto ID karti, otra populārākā izvēle ir Smart-ID mobilā aplikācija, ko izmanto 27% lietotāju, trešajā vietā – aplikācija Mobiil-ID (20%), bet ceturtajā – kodu kalkulators (13%). Turklāt Smart-ID popularitāte ar katru mēnesi aug, samazinoties citu autorizācijas līdzekļu lietotāju skaitam.

SEB bankas klientiem Lietuvā populārākais autorizācijas līdzeklis šobrīd vēl joprojām ir kodu kartes, ko izmanto trešdaļa klientu. Otrajā vietā ir kodu kalkulators (30%), bet trešajā – aplikācija Smart-ID (27%). Vēl ap 10% lietotāju izmanto Mobil-ID aplikāciju. Pēdējā gada laikā Smart-ID lietotāju skaits Lietuvā četrkāršojies, savukārt kodu karšu lietotāju skaits sarucis par 23%.

Arī Latvijā Smart-ID lietotāju skaits aug ar katru mēnesi, samazinoties kodu karšu lietotāju skaitām. Šobrīd kodu kartes izmanto vien ceturtā daļa SEB bankas klientu. Salīdzinājumam, vēl pirms gada tās izmantoja gandrīz 45% internetbankas lietotāju. Smart-ID popularitāte aug – šobrīd tas ir pieprasītākais autorizācijas līdzeklis Latvijā – to izmanto 53% klientu. Savukārt trešajā vietā ir kodu kalkulatori (22%) – tie kļuva populārāki šobrīd, kad bērniem līdz 18 gadiem, kā arī klientiem, kuri vecāki par 65 gadiem, tie tiek piedāvāti bez maksas. Bezmaksas kodu kalkulatoru ir iespējams saņemt līdz šī gada septembrim.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas