bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
LatviaLatvija

Kokins mēģina izskaidrot, par ko no Rīgas satiksmes trīs gadu laikā saņēmis 75 000 eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RURīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins no Rīgas satiksmes trīs gados 75 000 eiro pirms nodokļu nomaksas saņēmis par autostāvvietu monitorēšanu, raidījumam TV3 Ziņas apgalvo pats Kokins.

Viņš klāsta, ka pie šāda darba ticis nejauši, līgumu ar Rīgas satiksmi noslēgšanā neesot iesaistīts ne Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), ne citi politiķi, un nekādu interešu konfliktu Kokins tur nesaskata. «Jāsaka, ka meklēju papildus darbiņus visur, kur varēju, ņemot vērā, ka ir zināma specialitāte, sanāca, ka autostāvvietās tāda iespēja bija,» teic Kokins.

Taujāts, vai pēc šī darba vērsies pie Rīgas domes priekšsēdētāja, Kokins atbildēja noliedzoši. «Nu nē! Vienkāršāk. Tīri nejaušības dēļ. Kārtoju lietas autostāvvietās, un jautāju, vai ir kaut kas tāds, ko es, kā saistīts ar šo nozari, varētu darīt. Viss,» atzīmē Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs. Raidījums ziņo, ka Kokins studējis automobiļu saimniecības specialitāti.

Uz žurnālista jautājumu, kas īsti darbā bija jādara, Kokins atbildēja, ka to viņš nedrīkstot atklāt. «Es tā īsti nevaru detaļas izpaust, jo līgumā noteikts, ka detaļas nav izpaužamas. Bet varbūt, lai būtu kāda skaidrība – tas saistīts ar autostāvvietu monitoringu,» sacīja Kokins, piebilstot – nosacīti var teikt, ka viņš vērojis autostāvvietas. Viņš noliedza, ka tas esot bijis «darbs uz papīra», bet norādīja, ka tas ir bijis reāls darbs.

Uz jautājumu, cik ilgi bijis attiecīgajās darba attiecībās, Kokins atbildēja, ka «ne jau visu [man] vajadzētu komentēt».

Rīgas satiksmē TV3 Ziņām apstiprināja, ka līgums ar Kokinu noslēgts par autostāvvietu monitorēšanu. Rīgas satiksmes pārstāvis Viktors Zaķis klāstīja, ka šāda veida darba līgumi nav jānoslepeno. «Nu, nē, nav gan gluži. Kā es jau jums pateicu to līguma priekšmetu – darbībās, kuras viņš veica, neredzu neko slepenu. Kā jau es teicu, tās darbības tika veiktas. Kāpēc viņš uzskata tās par slepenām, tas ir jāprasa viņam,» teic Zaķis.

Taujāts atkārtoti, ko konkrēti darījis attiecīgajā amatā, Kokins bija izvairīgs. «Patiešām tur ir punkts. Man pat termiņa nav uz šo jautājumu. [Noslēpums] līdz kapa malai, tā sanāk,» viņš pauda.

Viņš norāda, ka likums viņam šādu piepelnīšanās iespēju neliedz un viņš neesot zinājis, ka Ušakovs ir Rīgas satiksmes kapitāla daļu turētājs. «Es jau noteikti tajā brīdī nevarēju zināt, kas ir tas kapitāldaļu turētājs. Kā jebkurā uzņēmumā tas nav tā uzreiz nosakāms,» viņš pauda. Raidījums ziņoja, ka līgums ar Rīgas satiksmi Kokinam beidzies pērnā gada nogalē un vairs nav pagarināts. Tagad publiskajā telpā saceltās ažiotāžas dēļ Kokins vairs neesot gatavs piepelnīties Rīgas satiksmē.

Jau ziņots, ka saskaņā ar TV3 Ziņu iepriekš vēstīto, Kokins par pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme konsultēšanu trīs gados saņēmis 75 000 eiro. Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) raidījumam iepriekš pauda, ka ētikas problēmas šajā situācijā nesaskata.

Tikmēr jaunā Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa raidījumam norādījusi, ka pašvaldību vēlēšanu locekļi drīkst strādāt citos darbos un formāli likums nav pārkāpts.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas satiksme 2018.gadā noslēgusi uzņēmuma līgumus ar 46 personām, kas saistītas ar partiju Saskaņa vai Gods kalpot Rīgai (GKR), vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Auditorkompānija Ernst & Young, pētot uzņēmuma noslēgtos līgumus, secinājusi, ka konsultācijas Rīgas satiksmei sniegušas politiski nozīmīgas personas – Saskaņas un GKR biedri vai personas, kuras cieši saistītas ar abām šīm partijām.

Konsultācijas dažādos jautājumos, piemēram, par Rīgas satiksmes darbinieku veselības uzlabošanu, snieguši ne vien četri pašreizējie Rīgas domes deputāti Sandris Bergmanis, Viktors Paškovs, Igors Kuzmuks, Jefimijs Klementjevs, bet arī kādreizējais parlamentārietis Aleksandrs Sakovskis un eksdeputāts no Rīgas domes Nikolajs Zaharovs, kurš par konsultācijām alternatīvās degvielas ieviešanā mēnesī saņēmis 3 000 eiro.

Jau vēstīts, ka Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V) vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot detalizēti izvērtēt partijām Saskaņa un GKR pietuvinātu personu nodarbināšanu Rīgas satiksmē.

Iepazīstoties ar auditorkompānijas Ernst&Young ziņojumu par situāciju Rīgas satiksmē, politiķis esot secinājis, ka konsultāciju līgumi ar Rīgas domes valdošo partiju pārstāvjiem un viņu ģimenes locekļiem pēc būtības ir fiktīvi un uzskatāmi par personu fiktīvu nodarbināšanu ar mērķi vairot politiski pietuvināto cilvēku labklājību, nevis sniegt pakalpojumus uzņēmumam.

Ķirša ieskatā, iepazīstoties ar atskaitēm, netop skaidrs, kādu pakalpojumu šīs personas ir sniegušas uzņēmumam un vai tas vispār ir noticis.


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!