«Kokneses kokaīna» lietā vēl divi aizturētie

Tā sauktajā «Kokneses kokaīna lieta» Valsts policija aizturējusi vēl divas personas.

VP informē, ka personas atzītas par aizdomās turētām pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas un 190.1 panta trešās daļas. Vienai no abām aizdomās turētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet otrai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Tāpat VP norāda, ka šī brīža izmeklēšanas stadijā vēl viena persona atzīta par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas un 190.1 panta trešās daļas un ir izsludināta meklēšanā.

Kopumā «kokaīna lietā» ir astoņi aizturētie, deviņi aizdomā turamie, no kuriem viens ir bezvēsts prombūtnē. Piecām personām piemērots apcietinājums, no kurām trīs ir aiz restēm, bet pārējiem noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Jau vēstīts, ka 8.janvārī VP sadarbībā ar ASV Narkotiku apkarošanas administrāciju, Ekvadoras policiju un pretterorisma vienību Omega Kokneses novadā uzgājusi kravu ar 42 kartona kastēm, kas visticamāk, sūtītas no Ekvadoras. Kastēs atradās 2 195 briketes ar dažādiem logo – TNT, Badboys, Gold un ar delfīna attēlu.

Sākotnēji policija aizturēta piecus cilvēkus, bet vēlāk policijas rokās nokļuva vēl viens cilvēks.

Četrām aizturētajām personām piemērots apcietinājums, bet pārējiem, kuriem bija mazāka līdzdalība šajā noziegumā, noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Viena no piecām personām agrāk tiesāta par kontrabandu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Ekvadoras policijas mājaslapā izplatītajā paziņojumā teikts, ka Kokneses saimniecībā uzietās divas tonnas kokaīna Eiropā ievestas paslēptas kuģa konteinerā, kura pavaddokumentos bija norādīti pārtikas produkti.

Paziņojumā skaidrots, ka ferma kalpojusi kā «loģistikas centrs» narkotiku tālākai izplatīšanai Eiropā. Tāpat paziņojumā norādīts, ka operatīvo darbību rezultātā Latvijā aizturēti pieci cilvēki – Jānis B., Andris E., Edgars E., Imants B. un Agris V. Zināms, ka Andris E. ir Andris Elsts, savukārt Edgars E. ir Edgars Elsts. Savukārt Agris V. ir bijušais policists Agris Vaivods.

Atbilstoši Ekvadoras policijas publicētajām lomu sadalījumam Andris E. bijis fermas īpašnieks, savukārt Jānis B. un Edgars E. nodarbojušies ar kravas pārkraušanu, bet Imants B. nodrošinājis drošību. Turpretim Agrim V. nav norādīta loma noziedzīgajā nodarījumā.

TV3 raidījums Nekā Personīga iepriekš vēstīja, ka šajā lietā policija veikusi kratīšanu uzņēmējam Jānim Skrābānam piederošās kompānijas JS Products birojā. Vai sestā aizturētā un apcietinātā persona ir Skrābāns patlaban nav zināms, jo VP aizturēto identitātes nekomentē.

VP iepriekš norādīja, ka šāds daudzums kokaīna nebija paredzēts Latvijas tirgum. Tagad policijas uzdevums ir skaidrot, kurā valstī bija paredzēts nogādāt uzieto kravu. Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins gan iepriekš atzīmēja, ka parasti Latviju narkotiku sūtījumiem izmanto kā tranzītvalsti, narkotikas transportējot uz Skandināviju vai austrumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas