Koksne un moduļu mājas palīdz Igaunijas eksportam augt par 4%

Gada griezumā līdz 2019.gada februārim Igaunijas eksports audzis par četriem, bet imports par pieciem procentpunktiem. Vairot tirdzniecības apjumu ārvalstīs igauņiem palīdzējusi koksnes un koka moduļu māju pārdošana.

Kā otrdien, 9.aprīlī, paziņojumā presei vēsta Igaunijas statistikas pārvalde, februārī eksports faktiskajās cenās bijis 1,16 miljardu eiro apmērā, bet imports – 1,26 miljardu eiro apmērā. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn ārējās tirdzniecības deficīts šogad bijis par 12 miljardiem eiro lielāks.

Oficiālā statistika par 2019.gada februāri liecina, ka lielāko Igaunijas eksporta īpatsvaru veidojis elektriskais aprīkojums (15% no valsts kopējā eksporta), kam seko minerālu produkti (14%) un koksne un koksnes izstrādājumi (12%).

Lielāko artavu eksporta apjoma kāpumam devusi tieši koksnes un koksnes izstrādājumu, tostarp moduļu māju tirdzniecība ārvalstīs.

Visvairāk preču importē no Ziemeļvalstīm un Vācijas

Statistika rāda, ka 2019.gada februārī visvairāk savas preces Igaunijā pārdevusi Somija (12% no kopējā importa), Vācija (11%) un Zviedrija (10%). No Somijas valstī visvairāk realizēti minerālu produkti un elektriskais aprīkojums, no Vācijas – transporta aprīkojums, savukārt no Zviedrijas – elektropreces un transporta aprīkojums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas