Kolīdz tiek saņemts apstiprinājums par papildu devu piegādēm, atver pierakstus uz poti pret Covid-19

Vakcinācijas pret Covid-19 kalendāru atvēršana notiek brīdī, kad vakcinācijas veicēji saņem apstiprinājumu par papildu pošu devu piegādēm, skaidro Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekta pārstāve Agnese Strazda.

Līdz ar to, jo vairāk vakcīnu ienāks Latvijā, jo vairāk pieteikšanās iespēju varēs atvērt vaļā.

Pēc Strazdas paustā, šobrīd manavakcina.lv kalendāru papildināšana notiek, ņemot vērā līdz šim piegādāto vakcīnu sadalījumu jau esošo pierakstu nodrošināšanai gan ģimenes ārstiem, gan ārstniecības iestādēm.

Tāpat vakcinācijas projektā aicina ņemt vērā, ka daļa Latvijā ievesto pošu jāizmanto otro devu vakcinācijai, kas arī ietekmē jaunu kalendāra vietu atvēršanu.

«Šobrīd notiek plānošana ar lielajiem vakcinācijas centriem par jaunu kalendāru atvēršanu arī tuvākajām dienām. Ļoti svarīgi ņemt vērā, ka mēs šajā brīdī pārejam no vakcinācijas procesa, kad ārstniecības iestādes un ģimenes ārsti strādāja ar tiem manuāli novirzītajiem iedzīvotājiem, attiecīgi plānojot arī vakcīnu apjomu,» skaidroja vakcinācijas projekta pārstāve.

Patlaban, pēc Strazdas vārdiem, notiek pāreja uz formātu, kad papildu vakcinēties gribētāju skaitu veido pašu cilvēku veidota vietas un laika izvēle. Šobrīd šo pašvadīto pieteikšanos daļēji ierobežojot kopējais pieejamo vakcīnu apjoms, bet jau pavisam drīz kalendāru skaits būs būtiski lielāks, uzsvēra vakcinācijas projektā.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) mikroblogošanas vietnē Twitter pavēstīja, ka drīzumā vakcinācijas iestādes atvērs daudz jaunu pieraksta iespēju.

«Šobrīd ienāk satrauktas ziņas, ka manavakcina.lv nevar atrast jaunas vakcinēšanās iespējas. Tas mainīsies,» norāda ministrs. Viņš tostarp atzīmē, ka vakar Latviju sasniedza 12 000 devu ražotāja Moderna piegāde, turklāt 26.aprīlī tika atvesta 33 000 devu Pfizer/BioNTech piegāde. Šobrīd sadales lēmumi par piegādātajām devām, pēc Pavļuta paustā, ir gatavi.

No 26.aprīļa arī esot labota pagājušās nedēļas nepilnība – pieteikties uz konkrētu vakcinācijas laiku un vietu turpmāk varēs arī pa tālruni 8989. Tā ir iespēja senioriem un citu prioritāro grupu cilvēkiem, kas ir ilgi un pacietīgi gaida savu iespēju tikt pie konkrēta pieraksta un vakcīnas.

Tāpat vēstīts, ka pirms nedēļas ārstniecības iestādes sāka piedāvāt potēšanās pierakstus jaunajā informācijas tehnoloģiju sistēmā ViVat.

Šis vienotais rīks iedarbināts, nodrošinot centralizēto apstrādi vakcinējamo sarakstiem, kā rezultātā «uzlabosies ārstniecības iestāžu ērtība, paātrināsies vakcinācijas sarakstu apstrāde un datu ievade», iepriekš pauda ministrs. «Respektīvi, mums būs daudz ērtāk strādāt ar šiem sarakstiem un novirzīt cilvēkus uz manavakcina.lv un vakcinācijas punktiem,» pauda veselības ministrs.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas