Komisijā: Nodokļus plānots maksāt vienā maksājumā līdz katra mēneša 23.datumam

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 29.janvārī, konceptuāli atbalstīja ierosinājumu, kas paredz, ka nodokļu maksātājiem visus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrēto nodokļu maksājumus vienotajā Valsts kases kontā būs iespēja samaksāt vienā maksājumā, informē Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja Preses dienests.

Paredzēts, ka regulāri maksājamo nodokļu maksājumi vienā maksājumā vienotajā kontā būs jāveic līdz katra mēneša 23.datumam. Šāda kārtība nodokļu maksātājam ļaus samazināt maksājumu veikšanas izmaksas, kā arī ietaupīt tam nepieciešamos cilvēkresursus, pauž ierosinājuma autori Finanšu ministrijā.

Nodokļu maksātājs, ja tas būs ērtāk no finanšu plūsmas organizācijas viedokļa, nodokļus varēs arī maksāt tāpat kā līdz šim – vairākos maksājumos, taču būs jāievēro to nomaksas gala termiņš – mēneša 23.datums.

Patlaban fiziskās un juridiskās personas nodokļus Valsts kasē maksā turpat 50 nodokļu kontos, un šāda kārtība izraisa problēmas gan nodokļu maksātājiem, gan nodokļus administrējošām institūcijām. Turklāt sarežģīts nodokļu nomaksas process rada administratīvo slogu un papildu izmaksas nodokļu maksātājiem, jo katram nodoklim ir noteikts savs nomaksas termiņš, kas jāievēro grāmatvedim un uzņēmuma vadītājam, lai nenokavētu maksājuma veikšanu, atzīmē grozījumu autori.

Budžeta komisija konceptuāli atbalstīja attiecīgus grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumā, Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, Pievienotas vērtības nodokļa likumā, Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, izložu un azartspēļu nodevas un nodokļa likumā, Elektroenerģijas nodokļa likumā un akcīzes nodokļa likumā.

Likumu izmaiņas nepieciešamas, ņemot vērā Saeimā 2017.gada novembrī pieņemtos grozījumus nodokļu un nodevu likumā, kas paredz ar 2021.gada 1.janvāri visiem nodokļu maksājumiem Valsts kasē ieviest vienotu kontu, atzīmē parlamentā.

Lai jaunā kārtība varētu stāties spēkā 2021.gada 1.janvārī, izmaiņas likumos Saeimā jāpieņem trijos lasījumos, informē Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars.

Iepriekšējais rakstsJaunās valdības pirmā sēde
Nākamais raksts29.janvāris bildēs

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas