Komisija: Starp Rīgas domes konsultantiem varētu būt arī iepriekš sodīta persona

Starp Rīgas dome algotajiem konsultantiem varētu būt persona, kura savulaik, strādājot Rīgas domes struktūrās, apsūdzēta par korupciju un izcietusi sodu apcietinājumā, secinājusi Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija, izvērtējot Rīgas domes sniegto informāciju par konsultāciju pakalpojumu sniedzējiem.

Saeimas Preses dienests informē, ka Publisko izdevumu komisija aicinājusi Valsts ieņēmumu dienestu pārbaudīt atsevišķu Rīgas pilsētas pašvaldības amatpersonu deklarācijās uzrādītās informācijas pareizību.

«Nav pareizi, ka Rīgas domes, iespējams, bijusī amatpersona pēc soda izciešanas apcietinājumā tikusi pieņemta darbā par konsultantu,» tā Publisko izdevumu komisijas priekšsēdētājs Kaspars Ģirģens (KPV LV).

«Tāpēc apsverama iespēja vērsties arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā ar lūgumu izvērtēt šo gadījumu,» norādījis deputāts, akcentējot, ka komisijas rīcībā esot informācija, kas liecina par konsultanta nodarbināšanu laika posmā no 2016. līdz 2018.gadam, minētā persona esot pildījusi eksperta, konsultanta pienākumus.

Lasiet arī: NP: RS par konsultantiem strādājušas 46 ar Saskaņu un GKR saistītas personas

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija aprīlī uzdeva Rīgas domei iesniegt komisijai informāciju par konsultantu pakalpojumu sniedzējiem un to izmaksām pašvaldībā, tās kapitālsabiedrībās un to dibinātajos meitas uzņēmumos. Šobrīd komisija apkopo un analizē informāciju un lems par tālākajām darbībām, norādīja komisijas priekšsēdētājs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas