Komisija atbalstījusi ieceri žurnālistiem ļaut iepazīties ar pabeigtiem kriminālprocesiem

Saeimas Juridiskās komisija, veicot pārbalsošanu, atbalstījusi Tieslietu ministrijas (TM) kompromisa priekšlikumu likumprojektam par žurnālistu tiesībām iepazīties ar pabeigtu kriminālprocesu materiāliem, pastāstīja komisijas un partijas Vienotība Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Judins.

Politiķis iepriekš informēja, ka Juridiskās komisijas sēdē 18.jūnijā sākotnēji šis jautājums netiks atbalstīts, balsīm daloties uz pusēm. Taču pēc tam citā sanāksmē šis jautājums tika pārbalsots, lemjot par labu ministrijas rosinājumam.

TM piedāvājums paredz ļaut žurnālistiem likumā noteiktā apjomā iepazīties lietām, kur cilvēks atzīts par vainīgu vai kriminālprocess noslēdzies uz nereabilitējoša pamata, skaidroja Judins. Politiķis uzskata, ka jānodrošina vēl lielākas tiesības žurnālistiem iepazīties ar kriminālprocesa materiāliem, tomēr ir gatavs atbalstīt arī šādu kompromisa variantu.

Kā ziņots, jautājums par krimināllietas materiālu pieejamību aktualizējās pēc «oligarhu sarunu» publiskošanas un ar tām tieši saistītās «oligarhu lietas» aktualizēšanās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!