Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 18.februārī, trešajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Prokuratūras likumā un likumā Par tiesu varu, kas paredz veikt izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas un iecelšanas kārtībā, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Kā iepriekš akcentējis komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, izraudzīšanas kārtību svarīgi pilnveidot līdz esošā ģenerālprokurora pilnvaru beigām.

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Iecerēts, ka ģenerālprokuroru turpmāk iecels nevis pēc Augstākās tiesas priekšsēdētāja, bet Tieslietu padomes priekšlikuma. Padome iecelšanai amatā varēs virzīt tikai tādu kandidātu, kurš atbildīs likumā Par valsts noslēpumu noteiktajām prasībām, kas jāizpilda, lai saņemtu speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Plānots, ka Tieslietu padomei līdz 2020.gada 1.aprīlim būs jāapstiprina amata kandidātu atlases konkursa nolikums, kā arī jānosaka kandidātu vērtēšanas kārtība un kritēriji kandidātu vērtēšanai.

Tāpat ar likuma izmaiņām plānots noteikt, ka viena un tā pati persona varēs būt par virsprokuroru vienā un tajā pašā prokuratūras struktūrvienībā ne vairāk kā divus termiņus pēc kārtas.

Lasiet arī: Turpinās izstrādāt tiesu priekšsēdētāju kandidātu izvirzīšanas kārtību

Lai izmaiņas likumos stātos spēkā, tās vēl galīgajā lasījumā jāatbalsta Saeimai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas