Komisija vienojas par 500 eiro pabalsta nepieciešamību arī bērniem aprūpes iestādēs

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti 10.martā vienojušies par vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksāšanas nepieciešamību arī bērniem, kuri atrodas bērnu aprūpes iestādēs.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) uzvēra, ka komisijai steidzamā kārtā ir jāinformē premjers Krišjānis Kariņš (JV), jo viņš līdzīgu viedokli jau bija paudis pirms vairākām nedēļām, bet Labklājības ministrija (LM) viņa aicinājumu nebija ņēmusi vērā.

LM valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa sacīja, ka LM nedala bērnu divās grupās, bet norādīja, ka minētais atbalsts 500 eiro apmērā tika virzīts ģimenēm ar bērniem un ģimenēm kopumā šis atbalsts tiek nodrošināts.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas programmu vadītāja Linda Zīverte pauda nožēlu, ka šāda situācija vispār ir izveidojusies.

Tāpat viņa uzsvēra, ka bērna likumiskais pārstāvis, ja bērns ir iestādē, ir iestādes vadītājs, tāpēc arī pabalsta saņemšanas mehānismi ir skaidri.

Finanšu ministra padomniece Karina Ploka pauda viedokli, ka pašlaik izklausās, ka LM dala bērnus «pareizajos» un «nepareizajos». «LM uzskata, ka, ja bērns ir siltumā un paēdis, tad ar to pietiek,» pieļāva Ploka.

Saeimas deputāts Andrejs Judins (JV) LM atgādināja, ka valsts neparedz 500 eiro pabalsta piešķiršanu tieši bērniem, bet tā tiks izmaksāta tiem, kuriem ir pienākums rūpēties par bērniem. «Ja bērni dzīvo ģimenē, naudu izmaksā vecākiem. Kāpēc LM nevēlās saskatīt arī to bērnu vajadzības, kuri ir institūciju aprūpē un atbalstīt šos bērnus?» ar neizpratni jautāja deputāts.

Kā ziņots, vēstulē politiķiem Alternatīvās bērnu aprūpes alianses organizācijas aicinājušas rast risinājumu vienlīdzīga atbalsta piešķiršanai visiem Latvijas bērniem, tajā skaitā tiem bērniem, kuri atrodas gan valsts, gan pašvaldību, gan nevalstisko organizāciju dibinātās bērnu aprūpē iestādēs.

Pēc viņu sniegtās informācijas, tie ir apmēram 600 Latvijas bērni, kuri ir ievietoti bērnu aprūpes iestādēs, tajā skaitā divu nevalstisko organizāciju – biedrības Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija un nodibinājuma Fonds Grašu bērnu ciemats bērnu ciematos.

Vēstulē teikts, ka organizācijas šo bērnu aprūpi finansē, pateicoties ziedotāju saziedotajiem līdzekļiem un saņemot pašvaldību līdzfinansējumu par sniegto ārpusģimenes aprūpes pakalpojumu.

Tomēr saskaņā ar Saeimas iepriekš lemto nedz SOS bērnu ciematos, nedz Grašu bērnu ciematā, nedz arī valsts un pašvaldību bērnu aprūpes iestādēs dzīvojošie bērni nekādu papildu atbalstu no valsts nesaņems, atzīmē vēstules autori.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas