Komitejā vērtēs izglītības kvalitāti Rīgā un klašu skaita samazinājumu ģimnāzijās

Rīgas domē notiks Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde, kuras darba kārtībā Vienotības frakcijas deputāte Baiba Brigmane pieprasīja iekļaut jautājumu Par Izglītības un zinātnes ministrijas pētījumu Rīgas vidusskolās. Sēde norisināsies ceturtdien, 27.aprīlī, pulksten 11.00.

Deputāte aicināja izvērtēt Rīgas domes rīcību izglītības kvalitātes uzlabošanā Rīgas vispārējās izglītības iestādēs, uzaicināt uz sēdi Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadību un to skolu direktorus, kurās aizvadītajā mācību gadā centralizēto eksāmenu indekss bija zemāks par 30%.

Papildus tam, pēc Vienotības deputātes priekšlikuma komitejas darba kārtībā ir iekļauts jautājums par klašu skaita samazinājumu Rīgas ģimnāzijās nākamajā mācību gadā.

Pēc Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta rīkojuma vairākām valsts ģimnāzijām galvaspilsētā liegts atvērt jaunas klases 7. un 8.klašu grupās. «Tas nozīmē, ka jaunajā mācību gadā valsts ģimnāzijās Rīgā uzņemamo skolēnu kopējais skaits varētu samazināsies par vismaz 120 audzēkņiem,» informē partijas Vienotība pārstāvis.

Latvijas Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis uzskata, ka lēmums samazināt klašu skaitu galvaspilsētas ģimnāzijās ir pretrunā ne tikai ar Izglītības attīstības politikas pamatnostādnēm un Saeimas doto uzdevumu veidot uz kvalitāti orientētu skolu tīklu, bet arī ar starptautisko organizāciju, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) un citu ekspertu rekomendācijām.

Izglītības un zinātnes ministrijas pētījums par izglītības kvalitāti Rīgā uzrādīja satraucošu situāciju. Rīgas 29.vidusskolā, Rīgas 61.vidusskolā, Rīgas 15.vidusskolā, Rīgas 92.vidusskolā un Rīgas 65.vidusskolā obligāto vidusskolas eksāmenu indekss ir zemāks par 30%. Šis zemais indekss norāda uz to, ka jaunieši skolās neiegūst nepieciešamās zināšanas atbilstošā kvalitātē.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta nolikumā ir noteikts, ka departaments izvērtē padotības iestāžu, kas lielākoties ir galvaspilsētas skolas, darbību. Departaments ir tieši pakļauts Rīgas domes priekšsēdētājam, un deputātu kontroli realizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja.

Ref: 225.000.103.722

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas