Konkurences padome atļauj AS Citadele banka iegūt ietekmi pār divām kompānijām

Konkurences padome (KP) ceturtdien, 20.februārī, pieņēmusi lēmumu atļaut AS Citadele banka iegūt vienpersonisku izšķirošu ietekmi pār SIA UniCredit Leasing un SIA UniCredit Insurance Broker nekonstatējot būtisku kaitējumu konkurencei, informē KP pārstāve Zane Gorškova.

Izvērtējot uzņēmuma sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secinājusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis nevienā no tirgiem Latvijā, kuros darbojas apvienošanās dalībnieki. Tādēļ apvienošanās darījums esot atļaujams.

AS Citadele banka  ietilpst Citadele grupas koncernā, kur darbojas arī SIA Citadele līzings un faktorings, kas sniedz dažāda veida līzinga, t.sk. finanšu, operatīvā atgriezeniskā līzinga, kā arī faktoringa pakalpojumus. Tāpat Citadele grupas uzņēmumi arī piedāvā dzīvības apdrošināšanas un ieguldījumu pārvaldīšanas pakalpojumus.

Lasiet arī: FKTK atļauj Citadele banka pārņemt Danske Bank Latvijas filiāles uzņēmuma daļas

SIA UniCredit Leasing pamatā sniedz līzinga pakalpojumus, taču tās darbība aptver arī aizdevumu izsniegšanu, kā arī finansēšanas pakalpojumus ierobežotos gadījumos. Savukārt SIA UniCredit Insurance Broker sniedz apdrošināšanas un pārapdrošināšanas starpnieka pakalpojumus nedzīvības apdrošināšanā.

Jau vēstīts, ka AS  Citadele paziņoja par 100% akciju iegādāšanos  SIA UniCredit Leasing, ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles, tādējādi iegūstot UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā. Tādējādi UniCredit Leasing līzinga operāciju iegāde ir daļa skatāma kā Citadeles ilgtermiņa mērķa kļūt par vadošo finanšu pakalpojumu sniedzēju Baltijā gan privātpersonām, gan mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas