Konkurences padome Depo piemērojusi sodu vairāk nekā 700 000 eiro apmērā

Konkurences padome (KP) lēmusi būvmateriālu tirgotājam SIA Depo DIY piemērot 701 811 eiro lielu sodu, informē KP pārstāve Paula Vilsone.

KP konstatējusi, ka uzņēmums izmeklēšanas laikā pēc iestādes pieprasījuma nav sniedzis informāciju pilnā apmērā.

No 2015. līdz 2017.gadam KP izmeklēja četru būvmateriālu tirgotāju un divu būvmateriālu ražotāju aizliegtu vienošanos. 2017 gadā KP pieņēma lēmumu, konstatēja ilgstošu cenu saskaņošanu un mākslīgi paaugstināta cenu līmeņa uzturēšanu un piemēroja naudas sodus kopumā 5,8 miljonu eiro apmērā. Lēmums pašlaik ir tiesvedībā.

Pārkāpuma lietas izmeklēšanas laikā Depo DIY likumā noteiktajā kārtībā sniedza paskaidrojumus saistībā ar iestādes iegūtajiem pierādījumiem, tomēr pēc izmeklēšanas noslēgšanas un gala lēmuma pieņemšanas KP konstatēja, ka uzņēmuma sniegtie paskaidrojumi iestādē nav bijuši pilnīgi. Proti, izmeklēšanas laikā Depo DIY nevarēja komentēt uzņēmuma konkrētas e-pasta sarakstes to senuma dēļ, kamēr vairākus gadus vēlāk tiesvedības laikā par šīm pašām sarakstēm sniedza detalizētus paskaidrojumus. Uzņēmums lietas izmeklēšanas laikā nebija arī izmantojis iespēju precizēt un attiecīgi papildināt iestādei sākotnēji sniegtos paskaidrojumus, informē KP.

Lasiet arī: KP soda Depo ar 3,7 miljonu eiro sodu par dalību būvmateriālu mazumtirgotāju kartelī

Par pārkāpumu KP uzņēmumam piemērojis sodu 701 811 eiro apmērā.

Tikmēr Depo DIY noraida pret to vērstos pārmetumus un gatavojas KP lēmumu pārsūdzēt tiesā.

Uzņēmums skaidro – kad tas 2005.gadā Latvijā ienācis ar savu zemo cenu politiku, tas ātri vien saskāries ar konkurentu pretdarbību, citi tirgotāji esot izdarījuši spiedienu uz ražotājiem un piegādātājiem, lai apgrūtinātu Depo DIY ienākšanu Latvijas tirgū.

Depo DIY norāda, ka «pašlaik KP nav vērsusies pret visiem karteļa dalībniekiem, bet gan pret to uzņēmumu, kas nepakļāvās kartelim un pret kuru bija vērsts šis kartelis».

«Uzņēmums apliecina apņēmību aizstāvēt tā darbinieku, klientu, sociālo un finanšu partneru intereses, cīnoties par savu biznesa principu un vērtību pilnīgu attaisnošanu tiesā. Sagaidāms, ka tas palīdzēs uzlabot godīgas uzņēmējdarbības vidi valstī,» pausts uzņēmuma paziņojumā.

KP 2017.gada lēmums pašlaik ir tiesvedībā. 21.novembrī pieņemtais lēmums par soda piemērošanu neietekmē 2017.gada lēmumu vai minētās tiesvedības gaitu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas