Konkursā par kultūrvēsturiska būvmantojuma saglabāšanu saņemts 101 projekta pieteikums

Rīgas domes izsludinātajā konkursā saņemts 101 projektu pieteikums par kopējo summu 1,68 miljoni eiro, informē Rīgas domes priekšsēdētāja padomniece Baiba Gailīte.

Domes Īpašuma departamenta un Vidi degradējošo būvju komisijas Rīgas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai 2020.gadā konkursā 87 no visiem iesniegtajiem projektiem, kuru summa nepārsniedz 20 000 eiro,  pretendē uz  iespēju saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50% apmērā,  kultūras pieminekļa saglabāšanai. Savukārt 14 objekti pretendē uz pašvaldības līdzfinansējumu ne vairāk kā 5 000 eiro apmērā ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija,  līdz  24.aprīlim izvērtēs konkursam iesniegtos projektus, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu. Projekta īpašniekiem, finansējums tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Konkursā noteikts, ka iesniegtie projekti ir jārealizē līdz 15.novembrim.

Lasiet arī: Ēkas, kas «krīt uz nerviem», jeb Rīgas graustu nākotne

Programma aizsākta 2016.gadā, kad namu īpašnieki atjaunoja 20 ēkas, bet astoņu namu īpašnieki ar pašvaldības atbalstu restaurēja kādu no nama detaļām. 2017.gadā pieteikumu skaits pieauga divas reizes un ar pašvaldības atbalstu tika atjaunotas jau 47 ēkas un restaurētas 19 namu būvmantojuma detaļas, par programmu stāsta Gaile.

Turpinot: «2018.gadā ar pašvaldības atbalstu tika realizēti 71 fasādes atjaunošanas projekti, bet astoņu ēku īpašnieki īstenoja mazos restaurēšanas projektus. Savukārt 2019.gadā namīpašnieki jau atjaunoja 60 ēku fasādes, bet 11 ēkām atjaunoja kādu no kultūrvēsturiskā būvmantojuma detaļām.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas