Konkursā uz amatiem LTV valdē trešajai kārtai izvirzīti seši pretendenti

Konkursā uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos trešajai kārtai izvirzīti seši pretendenti, informē Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP).

Uz amatiem kandidē Latvijas zāļu ražotāja Olainfarm mārketinga tirgus datu analītiķis Einārs Giels, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore, bijusī reklāmas aģentūras McCann Rīga direktore Eva Juhņēviča, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa MIX Media Group mārketinga un reklāmas direktors Andris Māliņš, SIA GMI projektu īpašnieks Gints Miķelsons, biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes Tiesību zinātņu katedras viesdocents Jānis Rušenieks un Latvijas Televīzijas pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga.

Tostarp nākamajā kārtā uz abiem amatiem kandidē trīs no sešiem pretendentiem – Juhņēviča, Māliņš un Rušenieks, savukārt Giels un Miķelsons kandidē uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet Valdmane-Rozenberga kandidē uz valdes locekles amatu.

Padomē norāda, ka konkursa otrās kārtas norises gaitā divi no 11 pretendentiem nolēma neturpināt dalību konkursā.

«Otrajā kārtā notika individuālas, padziļinātas intervijas ar katru no pretendentiem. Konkursa komisija izvērtēja pretendentu atbilstību amatiem saskaņā ar iepriekš noteiktu kritēriju un jautājumu kopu. Pretendentiem bija jāprezentē redzējums par Latvijas Televīzijas attīstību, zināšanas par mediju vidi Latvijā, sabiedrisko mediju darbības principiem, aktuālo normatīvo regulējumu, valsts kapitālsabiedrības pārvaldību un vadības procesiem. Tāpat konkursa komisija testēja un izvērtēja tādas prasmes un kompetences kā vadības, lēmumu pieņemšanas, komunikācijas, argumentācijas un sadarbības prasmes, līderību, spēju nodrošināt politisko neitralitāti, redakcionālo neatkarību,» teikts NEPLP paziņojumā.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete sacīja, ka konkursa mērķis ir atrast kandidātus, kas spēj attīstīt Latvijas sabiedrisko televīziju kā profesionālu, neatkarīgu un modernu mediju digitālajā laikmetā Latvijas sabiedrības interesēs.

Trešās kārtas pretendenti  pirmdien, 25.martā, tiksies ar LTV kolektīvu un nākamās nedēļas laikā piedalīsies noslēdzošajās individuālajās intervijās.

Lēmums par kandidātu apstiprināšanu uz vakantajiem Latvijas Televīzijas amatiem NEPLP ir jāpieņem ne vēlāk kā līdz 29.martam.

BNN jau ziņoja, ka konkursā tika saņemti kopumā 38 pieteikumi. Tostarp saņemti 25 pieteikumi uz katru no minētajiem amatiem, kas nozīmē, ka 12 personas vienlaikus bija pieteikušās uz abiem vakantajiem amatiem.

Tāpat ziņots, ka pagājušā gada 28.decembrī NEPLP kā valsts kapitāldaļu turētāja vienbalsīgi nolēma izteikt neuzticību Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam. NEPLP pārstāvji norādīja, ka Latvijas Televīzija 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

Latvijas Televīzijas valdē darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede.

Patlaban par Latvijas Televīzijas pagaidu valdes locekli iecelta Valdmane-Rozenberga. Viņa Latvijas Televīzijas valdes locekļa amata pienākumus pildīs līdz brīdim, kad tiks iecelts jauns Latvijas Televīzijas valdes loceklis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas