Konkursā uz Datu valsts inspekcijas direktores amatu uzvarējusi Tieslietu ministrijas ierēdne Macuka

Jekaterina Macuka

Atklātajā konkursā uz Datu valsts inspekcijas (DVI) direktora amatu uzvarējusi Tieslietu ministrijas (TM) Nozaru politikas departamenta Politikas attīstības un reliģijas lietu nodaļas vadītāja Jekaterina Macuka, informē Valsts kancelejā.

Par viņas iecelšanu vēl jālemj Ministru kabinetam.

«Neapšaubāmi, DVI jārāda piemērs datu aizsardzības prasību ievērošanā. Tāpat būtisks šīs iestādes uzdevums ir veicināt dialogu gan starp valsts pārvaldi un privāto sektoru, gan starp datu pārziņiem un personām, kas nodod savus datus. Tikai tā spēsim veicināt kopīgu, vienotu izpratni par personas datu aizsardzības prasībām un sekmēt to ievērošanu. To es vēlos panākt un pie tā esmu gatava strādāt,» norāda Macuka.

Macuka karjeru uzsākusi Reliģisko lietu pārvaldē, kur strādāja no 2004. gada līdz 2008.gadam, šajā laikā no vecākās referentes kļūstot par iestādes vadītāju. 2009.gadā viņa sākusi darbu TM, kur sākotnēji bijusi Nozaru politikas departamenta Politikas attīstības un reliģijas lietu nodaļas vadītāja, bet vēlāk kļuvusi par departamenta direktori un šo amatu ieņēmusi līdz pat 2017.gadam. Vienlaikus Macuka iesaistījusies dažādās profesionālās jomas aktivitātēs, tostarp bijusi Datu aizsardzības un informācijas apmaiņas darba grupas priekšsēdētāja Eiropas Savienības Padomē laikā, kad norisinājās Latvijas prezidentūra.

No 2017.gada Macuka darbojusies Eiropas Savienības Twinning projektā Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra kapacitātes celšana kā rezidējošā padomniece un Tieslietu ministrijas padomniece datu aizsardzības jautājumos. Šī gada sākumā Macuka atgriezusies Latvijā, kur atsākusi darbu TM Nozaru politikas departamentā, ieņemot Politikas attīstības un reliģijas lietu nodaļas vadītājas amatu.

Macuka Latvijas Universitātē ieguvusi maģistra grādu tiesību zinātnē un brīvi pārvalda angļu un krievu valodu.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), tiesībsargs Juris Jansons un Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets. Ar padomdevēja tiesībām piedalījās arī nevalstiskā sektora pārstāvis, informē Valsts kancelejā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas