Konstantinopoles patriarhs parakstījis dekrētu par Ukrainas baznīcas neatkarību

Ukrainas Pareizticīgo baznīcas galva Metropolīts Epifānijs

Konstantinopoles ekumeniskais patriarhs Bartolomejs sestdien, 5.decembrī, parakstījis dekrētu par Ukrainas pareizticīgās baznīcas neatkarību.

Bartolomejs, kas pareizticīgo līderu vidū tiek uzskatīts par pirmo starp līdzīgiem, parakstot dekrētu, formalizējis Ukrainas baznīcas neatkarību no Krievijas pareizticīgās baznīcas, ar kuru tā bija saistīta kopš 1686.gada.

Tomosa – dokumenta par autokefālijas piešķiršanu Ukrainas baznīcai – parakstīšanas ceremonija notika Stambulā, Turcijā, kur atrodas ekumēniskā patriarha rezidence.

Ceremonijā piedalījās Ukrainas prezidents Petro Porošenko un Kijevas metropolīts Epifānijs. Bartolomejs tomosu Epifānijam pasniedza svētdien.

Pirms parakstīšanas ceremonijas Stambulā Svētā Jura baznīcā notika aizlūgums.

Bartolomejs aicināja visas pasaules pareizticīgos atzīt jauno Ukrainas baznīcu par neatkarīgu, kā arī visos pareizticīgajos dievnamos pieminēt metropolītu Epifāniju aizlūgumos.

Pirms sestdienas ceremonijas Porošenko tikās ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.

Kā ziņots, 15.decembrī Kijevā apvienošanās sinodē izveidota jauna neatkarīga Ukrainas pareizticīgā baznīca, un par tās vadītāju – Kijevas un visas Ukrainas metropolītu – ievēlēts Epifānijs.

BNN jau rakstīja, ka Ukraina oktobrī saņēma atļauju izveidot savu neatkarīgu pareizticīgo baznīcu, kas Kijevas skatījumā bija vajadzīgs, lai neļautu Maskavai jaukties ukraiņu iekšējās lietās. Tikmēr Krievijas pareizticīgā baznīca notikušo uzskatīja par nepieņemamu pavērsienu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas