Kopš mēneša sākuma salimstība ar Covid-19 Latvijā augusi par 22%

Turpinot monitorēt Covid-19 saslimstību Latvijā, atkārtoti vērojams pieaugums par 6,4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un 22% pieaugums, salīdzinot ar mēneša sākumu, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pieaudzis arī dienā vidēji atklāto gadījumu skaits – 569 (nedēļu iepriekš – 538 jauni gadījumi).

Stacionāros vērojams lēns Covid-19 pacientu pieaugums. Dienā vidēji stacionēto pacientu skaits pagājušajā nedēļā pieauga līdz 69 pacientiem dienā (nedēļu iepriekš tika stacionēts vidēji 61 pacients dienā). Arī vērtējot stacionēto pacientu saslimstības smagumu, saglabājas intensīva situācija.

Saslimstības samazinājums nedaudz vērojams Vidzemē, kamēr pārējos Latvijas reģionos – pieaugums.

Joprojām vērojama tendence, ka saslimstība ar Covid-19 mazinās vecuma grupā 65+, kur vakcinācijas ieguvums noteikti minams kā viens no iemesliem papildus citiem profilakses pasākumiem, atzīmē SPKC. Savukārt, vērtējot saslimstību iepriekšējās divās nedēļās, saslimstības rādītāji saglabā augošu tendenci gandrīz visās vecuma grupās, īpaši pusaudžu un sociālekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū, proti, vecuma grupā 20–59 gadi.

Arī Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficents (R) pieaug un šobrīd ir 1,04 (nedēļu iepriekš – 1,01). Ja šis koeficients pārkāpj robežu «1», tas liecina ka infekcijas slimības izplatība sabiedrībā pieaug, nevis mazinās.

SPKC atgādina, ka joprojām rūpīgi jāievēro visi Covid-19 profilakses pasākumi:

– roku un elpceļu higiēna;

– pareiza sejas maskas lietošana (maskai nosedzot degunu un zodu);

– telpu vēdināšana vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur vienlaikus uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē;

– iespēju robežās attālinātais darbs;

– nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru u.c. Covid-19 simptomiem).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas