Koronavīrusa inficēto skaits Ķīnā pārsniedz 20 000; jauni gadījumi Vācijā

Par starptautisku ārkārtas situāciju pasludinātais koronavīrusa uzliesmojums Ķīnā konstatēts vairāk nekā 20 000 cilvēku. Vīruss lēnām izplatās arī Vācijā, kur konstatēti 12 inficēšanās gadījumi.

Kā vēsta vācu raidsabiedrība Deutsche Welle, otrdien, 4.februārī, Ķīnas Nacionālā Veselības komisija paziņojusi, ka jaunā koronavīrusa nāves gadījumu skaits valstī sasniedzis 425, bet inficēšanās gadījumu skaits – 20,438. Kopš pirmdienas ir apstiprināti vairāk nekā 3 000 jauni gaidījumi. Ķīnas valdība arī atzinusi, ka uzliesmojuma ierobežošanā tai ir bijušas grūtības un nepilnīgi veikti pasākumi.

Pirmdienas, 3.februāra, vakarā Vācijas varasiestādes pavēstījušas, ka valstī kopumā konstatēti 12 saslimšanas gadījumi, no tiem desmit reģistrēti Bavārijas federālajā zemē. Ārpus Ķīnas šobrīd ir reģistrēts viens jaunā koronavīrusa nāves gadījums, tas noticis Filipīnās, raksta Deutsche Welle.

Ietekme uz Ķīnas akciju tirgu

Ķīnas finanšu tirgū pirmdiena, 3.februāri, bija pirmā darbadiena pēc garām ķīniešu Jaungada brīvdienām, kas tika paildzinātas, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Pirmajā akciju tirdzniecības dienā Ķīnas uzņēmumu akciju vērtība sarukusi par nepilniem deviņiem procentiem, tā liecina Šanhajas un Šeņdžeņas fondu biržu indeksi, raksta Deutsche Welle.

Kas zināms par vīrusu?

Portāls BNN jau vēstīja, ka šis vīrusa paveids tiek dēvēts par «2019-nCoV», un tiek raksturots kā tāds, kas līdz šim nav bijis konstatēts cilvēkiem. Tā izplatības dēļ veselības pārbaudes un drošības pasākumi ieviesti virknē pasaules valstu lidostu.

Ķīnas varasiestādes ir pavēstījušas, ka vīrusa izcelsme konstatēta Uhaņas pilsētas jūras velšu tirgū, kur «veikti nelikumīgi darījumi ar savvaļas dzīvniekiem». Tirgus ir slēgts kopš 2020.gada sākuma.

Kas ir koronavīrusi?

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, ka koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS). Parasti simptomi ir viegli vai vidēji smagi un skar augšējos elpošanas ceļus.

Koronavīrusi ir ribonukleīnskābes (RNS) vīrusi, kas spēj inficēt cilvēku un vairākas dzīvnieku sugas. Cilvēkam koronavīrusi var izraisīt virkni slimību, no saaukstēšanās līdz SARS, tā oficiālajā tīmekļa vietnē raksta Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas