Koronavīrusa inficēto skaits Ķīnā pārsniedz 30 000

Jaunā koronavīrusa infekciju gadījumu skaits Ķīnā pārsniedzis 30 000 slieksni. Jauni inficēšanās gadījumi konstatēti arī Vācijā, Lielbritānijā un Itālijā, tā, citējot valstu varasiestāžu paziņojumus, vēsta vācu raidsabiedrība Deutsche Welle.

Piektdien, 7.februārī, Ķīnas Nacionālā Veselības komisija tās ikdienas paziņojumā par infekcijas uzliesmojumu norādījusi, ka inficēšanās gadījumu skaits valstī sasniedzis 31 161 un vīrusa letālo infekcijas gadījumu skaits šobrīd ir 636.

Attiecīgi aizvadītajā diennaktī upuru skaits Austrumāzijas valstī audzis par 73 cilvēkiem.

Ārpus Ķīnas visvairāk infekcijas gadījumi reģistrēti Japānā, proti, 86. Jokohamas ostā, Japānā karantīna ieviesta uz kruīza kuģa Diamond Princess, kur vīruss konstatēts 61 pasažierim, ziņo DW.

Eiropā jauni inficēšanās gadījumi konstatēti Vācijā, Lielbritānijā un Itālijā. Eiropas valstīs kopumā inficēšanās gadījumu skaits, salīdzinot ar Ķīnas uzliesmojumu, joprojām ir mazs – 30. Eiropā pagaidām nav konstatēts neviens nāves gadījums ar jauno koronavīrusu, tā DW.

Kas zināms par vīrusu?

Portāls BNN jau vēstīja, ka šis vīrusa paveids tiek dēvēts par «2019-nCoV», un tiek raksturots kā tāds, kas līdz šim nav bijis konstatēts cilvēkiem. Tā izplatības dēļ veselības pārbaudes un drošības pasākumi ieviesti virknē pasaules valstu lidostu.

Ķīnas varasiestādes ir pavēstījušas, ka vīrusa izcelsme konstatēta Uhaņas pilsētas jūras velšu tirgū, kur «veikti nelikumīgi darījumi ar savvaļas dzīvniekiem». Tirgus ir slēgts kopš 2020.gada sākuma.

Kas ir koronavīrusi?

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, ka koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS). Parasti simptomi ir viegli vai vidēji smagi un skar augšējos elpošanas ceļus.

Koronavīrusi ir ribonukleīnskābes (RNS) vīrusi, kas spēj inficēt cilvēku un vairākas dzīvnieku sugas. Cilvēkam koronavīrusi var izraisīt virkni slimību, no saaukstēšanās līdz SARS, tā oficiālajā tīmekļa vietnē raksta Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas