Koronavīrusa izplatība Baltijā. Latvijā – 1, Lietuvā – 5, Igaunijā – 0

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēts viens jauns saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi līdz šim inficēto skaitam sasniedzot 1 174.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 2 014 saslimšanas gadījumi, pēdējā diennaktī neatklājot nevienu inficēšanās gadījumu.

Igaunijā kopumā miruši 69 cilvēki vīrusa dēļ. Pēdējā COVID-19 izraisītā nāve Igaunijā konstatēta 2.jūnijā.

Pēdējie dati no Lietuvas liecina par 1 874 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu, nākot klāt pieciem inficētajiem.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 79, taču izveseļojušies ir 1 571.

Līdz šim Latvijā veikti 169 943 izmeklējumi, norāda Slimību profilakses un kontroles centrs. Tāpat Latvijā miris 31 COVID-19 pacients, taču izveseļojušies – 1 019.

Kā norāda Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs, visās trijās Baltijas valstīs ir pieaugusi kumulativā incidence, kas liecina par saslimšanas gadījumu strauju kāpumu Igaunijā no 1 uz 1,5, Lietuvā no 1,5 uz 1,7, bet Latvijā no 0,7 uz 1,6.

Lasiet arī: Infektoloģe: COVID-19 uzliesmojums Latvijā nav vērtējams kā būtisks, tomēr modrība zaudēta par agru

Visās trīs Baltijas valstīs ārkārtas stāvoklis ir beidzies, taču dažādi drošības pasākumi, piemēram, distances ievērošana un roku dezinficēšana, jāievēro arī turpmāk.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas