Koronavīrusa izplatīšanās dēļ izsludina starptautisku ārkārtas situāciju

Pasaules Veselības organizācijas ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ir izsludinājusi starptautisku veselības ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa inficēšanās gadījumiem cilvēku kontaktu ceļā ārpus Ķīnas, tostarp Eiropā, vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle.

«Galvenais šā paziņojuma iemesls ir nevis tas, kas notiek Ķīnā, bet tas, kas notiek citās valstīs. Visvairāk esam satraukti par iespēju, ka vīruss varētu izplatīties uz valstīm ar vājākām veselības aprūpes sistēmām, kas ir nepietiekami sagatavotas, lai tiktu ar to galā,» ceturtdien, 30.janvārī, norādījis (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Ghebrejesuss (Tedros Adhanom Ghebreyesus), raksta Deutsche Welle.

Valstis ārpus Ķīnas, kur ir notikuši inficēšanās gadījumi cilvēka kontaktu ceļā ir Japāna, Vjetnama, ASV un tuvāk mūsu reģionam – Vācijā. Pēdējā ceturtdien reģistrēts jau piektais inficēšanās gadījums.

Ķīnas varasiestādes pavēstījušas, ka valstī no jaunā koronavīrusa miruši 213 cilvēki, bet inficējušies vairāk nekā 9 000.

Ārpus Ķīnas infekcija reģistrēta 18 valstīs, no kurām Eiropā ir trīs – Vācija, Francija un Somija, raksta britu raidorganizācija BBC.

PVO norādījusi, ka pagaidām nenāks klajā ar aicinājumu pasaules vai konkrētu reģionu iedzīvotājiem atturēties no ceļošanas vai ierobežot starptautiskus tirdzniecības kontaktus, vēsta Deutsche Welle.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas