COVID-19 inficēto skaits Baltijā. Latvijā – 548, Lietuvā – 880, Igaunijā – 1 149

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 548, pēdējā diennaktī nākot klāt sešiem gadījumiem. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 880 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu.

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis SIA Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ziņojumu par mirušu COVID-19 pacientu. Mirušais ir vīrietis, kura vecums bija 75 gadi.

Mirušajam pacientam bija vairākas hroniskas saslimšanas un, veselības stāvoklim pasliktinoties, tika ievietots stacionārā, kur pēc nedēļas mira.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 1 149 saslimšanas gadījumi.

Igaunijā kopumā miruši 19 cilvēki vīrusa dēļ; un 62 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 15, taču izveseļojušies ir septiņi. Tāpat zināms, ka Lietuvā saslimuši vairāk nekā 100 mediķi.

Līdz šim Latvijā pārbaudīti 22 575 cilvēki, norāda Slimību proflakses un kontroles centrs. 41 pacients stacionēts, tai skaitā 38 ar vidēju slimības gaitu, taču trīs ar smagu slimības gaitu.

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00. 

Lasiet arī: Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Savukārt visiem, kuri atgriežas no ārzemēm, ir jāievēro 14 dienu obligāta pašizolācija.

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

24.martā Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattieksies uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Savukārt 29.martā Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 1.maijam, un Lietuvā – līdz 13.aprīlim valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas