Koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 1 000; Sji prasa izlēmīgāku rīcību

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins

Jaunā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā pārsniedzis 1 000, un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins aicinājis valstī spert vairāk izlēmīgu soļu infekcijas uzliesmojuma apturēšanai, raksta vācu raidsabiedrība DW.

Otrdien, 11.februārī, Ķīnas Nacionālās Veselības komisijas dati liecina, ka no jaunā koronavīrusa infekcijas izraisītām komplikācijām valstī ir miruši 1 016 cilvēki, savukārt saslimušo cilvēku skaits ir pārsniedzis 42 000.

Pasaules Veselības organizācijas dati rāda, ka ārpus Ķīnas vīrusa infekcija ir konstatēta 319 cilvēkiem 24 valstīs un arī viens nāves gadījums, ziņo DW.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins ir apmeklējis slimnīcu Pekinā, kur tiek ārstēti ar infekciju sirgstošie iedzīvotāji. Arī Sji Dzjiņpinam tikusi pārbaudīta temperatūra un slimnīcā viņš ieradies ar respiratoru uz sejas. Viņš paudis nepieciešamību valstī spert vairāk izlēmīgu soļu infekcijas uzliesmojuma apturēšanai, vēsta DW.

Ieteikumi Latvijas iedzīvotājiem

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) norāda, ka ja cilvēks ir bijis Ķīnā, kopš atgriešanās turpmākās 14 dienas ir ieteicams palikt mājās un novērot savu veselības stāvokli. Tāpat ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai konsultētos par turpmāko rīcību.

Savukārt, ja parādās saslimšanas simptomi, proti, temperatūra un klepus, ir nepieciešams zvanīt 113.

Speciālisti rekomendē arī izglītības iestādēm vērsties SPKC, ja rodas jautājumi par rīcību gadījumos, ja Ķīnā ir bijuši bērni.

Ja nepieciešamas individuālas konsultācijas par jaunā koronavīrusa izraisītu uzliesmojumu Ķīnā, tad darba dienās, laikā no 08:30 līdz 17:00 dienests aicina zvanīt uz 67501590 vai 67387661, lai kontaktētos ar SPKC pārstāvjiem.

Kas zināms par vīrusu?

Portāls BNN jau vēstīja, ka šis vīrusa paveids tiek dēvēts par «2019-nCoV», un tiek raksturots kā tāds, kas līdz šim nav bijis konstatēts cilvēkiem. Tā izplatības dēļ veselības pārbaudes un drošības pasākumi ieviesti virknē pasaules valstu lidostu.

Ķīnas varasiestādes ir pavēstījušas, ka vīrusa izcelsme konstatēta Uhaņas pilsētas jūras velšu tirgū, kur «veikti nelikumīgi darījumi ar savvaļas dzīvniekiem». Tirgus ir slēgts kopš 2020.gada sākuma.

Kas ir koronavīrusi?

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, ka koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS). Parasti simptomi ir viegli vai vidēji smagi un skar augšējos elpošanas ceļus.

Koronavīrusi ir ribonukleīnskābes (RNS) vīrusi, kas spēj inficēt cilvēku un vairākas dzīvnieku sugas. Cilvēkam koronavīrusi var izraisīt virkni slimību, no saaukstēšanās līdz SARS, tā oficiālajā tīmekļa vietnē raksta Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas