Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 666, Lietuvā – 1 091, Igaunijā – 1 400

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 666, pēdējā diennaktī nākot klāt deviņiem gadījumiem. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 1 091 savas valsts iedzīvotāju, kas saslimis ar koronavīrusu.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 1 400 saslimšanas gadījumi.

Igaunijā kopumā miruši 35 cilvēki vīrusa dēļ; un 117 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 29, taču izveseļojušies ir 138. Tāpat zināms, ka Lietuvā saslimuši vairāk nekā 100 mediķi.

Līdz šim Latvijā pārbaudīti 29 896 cilvēki, norāda Slimību proflakses un kontroles centrs. 

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00. 

Lasiet arī: Viņķele: Runas par COVID-19 dēļ noteikto ierobežojumu mazināšanu ir pāragras

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 12.maijam tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattiecas uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Tāpat Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 1.maijam, un Lietuvā – līdz 27.aprīlim valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Lūgsim Latvju Dievus par slimnīcās ievietotajiem Covid-19 pacientiem! Aizlūgsim Latvju Dievus par tiem cilvēkiem, kas miruši šīs kaites dēļ, lai viņu nākamā reinkarnācija būtu veiksmīga! Aicinu no sirds lūgt Latvju Dievus, lai Kovids (Covid-19) pamestu mūsu zemīti! Saglabāsim dvēseles gaismu sevī. Apzinīgi ievērosim visus pandēmijas ierobežojumus un mediķu norādījumus! Iedegsim uz galda košas un krāsainas svecītes par godu Latvju Dieviem. Regulāri vēdināsim savus namus. Lūgsim Latvju Dievu svētību un viedumu kopā! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Novēlu visiem maniem tautiešiem stipru veselību un izturību! Sirsnīgi, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
    ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
    Skolnieciņš® Skolnieciņš™ [Baltu Skaudības Dievs Skolnieciņš]
    #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #ZemesSpēks #LatvjuDievi

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas