Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 727 , Lietuvā – 1 298 , Igaunijā – 1 528

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 727, pēdējā diennaktī nākot klāt 15 gadījumiem. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 1 298 savas valsts iedzīvotājiem, kas saslimuši ar koronavīrusu.

Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina, ka tur kopumā konstatēti 1 528 saslimšanas gadījumi.

Igaunijā kopumā miruši 40 cilvēki vīrusa dēļ; un 164 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Lietuvā mirušo skaits vīrusa izraisīto komplikāciju dēļ sasniedzis 33, taču izveseļojušies ir 242.

Līdz šim Latvijā pārbaudīti 35 881 cilvēki, norāda Slimību proflakses un kontroles centrs. 

SPKC apkopotā informācija liecina, ka 88 pacientiem, kuri pārslimojuši COVID-19, divi testēšanas rezultāti neuzrādīja jaunā koronavīrusa klātbūtni, kas liecina, ka šie pacienti ne tikai izveseļojušies, bet arī vairs neizdala vīrusu.

Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē 14.martā nolemts, ka ārkārtējās situācijas periodā Latvijā kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00.

Lasiet arī: Infektologs: Kamēr nebūs COVID-19 vakcīnas, kaut kāda distancēšanās sabiedrībā būs jāievēro

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz 50 cilvēkiem vienlaikus. 

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē arī nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 12.maijam tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi.

Latvijas valdība lēma slēgt sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Prasība gan neattiecas uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem.

Tāpat Ministru kabinets noteica pulcēšanās ierobežojumus neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās varēs ne vairāk kā divas personas, cilvēki, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāki un to nepilngadīgie bērni, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Igaunijā ārkārtas stāvoklis ir izsludināts līdz 1.maijam, un Lietuvā – līdz 27.aprīlim valstī ir aizliegti sporta, kultūras, atpūtas un izklaides pasākumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas