Koronavīrusa dēļ Kanāriju salās vairākiem simtiem atpūtnieku liedz atstāt viesnīcu

Spānijas Kanāriju salās kādā viesnīcā ieviesti pārvietošanās ierobežojumi vairākiem simtiem viesu, jo naktsmītnē uzturējies kāds itāļu ārsts, kuram ir konstatēts koronavīruss, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Kanāriju arhipelāga Tenerifes salā policijas pārstāvji norādījuši, ka veselības iestādes likušas viesnīcā ar nosaukumu «H10 Costa Adeje Palace Hotel» novērot viesus, tā citējot spāņu laikrakstu El Pais, vēsta BBC.

Otrdien, 25.februārī, kāds atpūtnieks publicējis sociālajā tīklā Facebook fotogrāfiju ar zīmīti, kas pa durvju apakšu iestumta viņa numuriņā. Tajā teikts: «Ar nožēlu informējam Jūs, ka veselības iemeslu dēļ viesnīca ir slēgta. Pagaidām veselības iestādes brīdina, ka jums ir jāpaliek savos numuriņos.»

Minētais itāļu ārsts ir no Lombardijas reģiona, kur Itālijas varasiestādes cīnās ar jaunā koronavīrusa uzliesmojumu un aizvadītajā nedēļas nogalē ieviesa iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus 11 pilsētās, ziņo BBC.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem Eiropā koronavīrusa infekcijas gadījumi ir konstatēti Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Krievijā, Spānijā, Beļģijā, Somijā, Zviedrijā un Itālijā, kur konstatēts visvairāk saslimšanas gadījumu. Nāves gadījumi ir konstatēti Itālijā un Francijā, un kopumā to skaits nesasniedz desmit.

Lasiet arī: Pētījums: Mirstība no koronavīrusa Ķīnā ir 2,3%; visvairāk upuru senioru vidū

Latvijā infekcijas gadījumi nav konstatēti

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs tā tīmekļa vietnē pirmdien rakstīja, ka Valsts operatīvā medicīniskā komisija lēma paplašināt koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 ierobežojošos pasākumus, nosakot papildu valstis un teritorijas, no kurām atgriežoties, ir jāveic īpaši piesardzības pasākumi. Par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Itālijas Lombardijas un Veneto apgabali.

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu. Šobrīd Latvijā nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu.

Ieteikumi ceļotājiem

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs stingri aicina, braucot uz COVID-19 skartajām teritorijām, stingri ievērot šādus piesardzības pasākumus:

– bieži mazgājiet rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi;

– ievērojiet distanci vismaz divi metri no cilvēkiem ar akūtas elpceļu infekcijas simptomiem;

– klepojot un šķaudot, izmantojiet vienreiz lietojamās salvetes un pēc tam nomazgājiet rokas;

– sekojiet vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Viens no galvenajiem ieteikumiem – ja cilvēks ir bijis Ķīnā, Dienvidkorejā, Itālijas Lombardijas un Veneto reģionos, Irānā kopš atgriešanās turpmākās 14 dienas ir ieteicams palikt mājās un novērot savu veselības stāvokli. Tāpat ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai konsultētos par turpmāko rīcību savukārt, ja parādās saslimšanas simptomi, nepieciešams zvanīt 113, aicina Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nesagroziet faktus, kā var tik neprofesionāli strādāt informācijas laukā! Nu vienkārši nav, ko teikt. Tas itālis neko nav apmeklējis, viņš bija tāds pats tūrists H10 viesnīcā, kas pats aizgāja uz klīniku ar sūdzībām par temperatūru etc. Viņš ir no Lombardijas reģiona un pēc profesijas ir ārsts. Neņemiet bbc kā pamatu ziņām, jo bbc1 arī tv esot pateikuši, ka viesnīca atrodas Lanzarotē. Profesionāli žurnālisti ziņas meklē oriģinālajos avotos, kas puslīdz faktus neputro, piem., eldia.es

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas