Koronavīruss Ķīnā prasījis 563 dzīvības, vīruss konstatēts arī jaundzimušajam

Uhaņas slimnīcā, Ķīnā pacients pateicas mediķim

Ķīnā jaunais koronavīruss prasījis 563 dzīvības un inficēto cilvēku skaits sasniedzis 28 018, tā ceturtdien, 6.februārī, pavēstījusi Ķīna Nacionālā Veselības komisija, ziņo vācu raidsabiedrība Deutsche Welle.

Ķīnas Nacionālās Veselības komisijas dati liecina, ka vairums nāves gadījumu reģistrēti Hubei provincē, valsts vidienē, kur janvārī aizsākās uzliesmojums. Nu tas ir lokalizēts ar pārvietošanās ierobežojumu ieviešanu.

Uzliesmojuma epicentrā Uhaņas pilsētā bīstamā vīrusa infekcija konstatēta arī 30 stundas vecam jaudzimušajam. Arī viņa mātei konstatēts jaunais koronavīruss, tā DW.

Ārpus Ķīnas kontinentālās daļas nāves gadījumi vīrusa dēļ ir reģistrēti divi – pa vienam Hongkongā un Filipīnās. Vācijā, kur reģistrēti 12 inficēšanās gadījumi, pēdējās dienās infekciju skaits nav audzis, raksta DW.

Kas zināms par vīrusu?

Portāls BNN jau vēstīja, ka šis vīrusa paveids tiek dēvēts par «2019-nCoV», un tiek raksturots kā tāds, kas līdz šim nav bijis konstatēts cilvēkiem. Tā izplatības dēļ veselības pārbaudes un drošības pasākumi ieviesti virknē pasaules valstu lidostu.

Ķīnas varasiestādes ir pavēstījušas, ka vīrusa izcelsme konstatēta Uhaņas pilsētas jūras velšu tirgū, kur «veikti nelikumīgi darījumi ar savvaļas dzīvniekiem». Tirgus ir slēgts kopš 2020.gada sākuma.

Kas ir koronavīrusi?

Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, ka koronavīrusi ir lielas vīrusu dzimtes pārstāvji, kas var izraisīt dažāda smaguma pakāpes slimības, sākot no vieglas saaukstēšanās līdz smagam akūtam respiratoriskajam sindromam (SARS). Parasti simptomi ir viegli vai vidēji smagi un skar augšējos elpošanas ceļus.

Koronavīrusi ir ribonukleīnskābes (RNS) vīrusi, kas spēj inficēt cilvēku un vairākas dzīvnieku sugas. Cilvēkam koronavīrusi var izraisīt virkni slimību, no saaukstēšanās līdz SARS, tā oficiālajā tīmekļa vietnē raksta Latvijas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas